Na Game Boy Advance míří po 13 letech další komerční hra

Goodboy Galaxy uspělo na Kickstarteru. Chystá se ale také vylepšená verze pro PC a Switch

Zdroj: Rik & Jeremy
30. 8. 2021
Název hry: Goodboy Galaxy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Nostalgie může být hybatelem skvělých věcí, což prostředí videoher poměrně často dokazuje. A pokud jste na přelomu tisíciletí propadli handheldu Game Boy Advance, můžete být jedné takové věci součástí. Duo vývojářů Rik Nicol a Jeremy Clarke se totiž pustili do vývoje úplně nové hry pro zmiňovaný Game Boy, kterou chtějí coby první titul za uplynulých 13 let komerčně prodávat (posledním titulem pro GBA byla anglická verze Samurai Deeper Kyo z února 2008) Ačkoliv nevyvrací, že jde o projekt určený zejména fanouškům, vše očividně funguje a kampaň na Kickstarteru se podařilo splnit za méně než den. Výsledkem bude něco jako Cave Story, případně roztomilejší Metroid, jak říkají vývojáři Goodboy Galaxy – plošinovky, která je vedle soubojů zaměřená na prozkoumávání prostředí a odemykání dalších cest. Jak už napovídá název titulu a doprovodné obrázky, v hlavní roli je pes, kterého bychom tady v Česku označili za opravdového pašáka.

Nicol a Clarke to myslí se svou připravovanou hrou vážně a vydání se skutečně dočká plnohodnotná fyzická verze. Na přípravě cartridge však už vývojáři nemohou spolupracovat s Nintendem, takže se o výrobu i distribuci postarají němečtí odborníci na podobné záležitosti z First Press Games. Podle detailů kampaně na Kickstarteru se chystají dvě edice: první zahrnuje pouze cartridge, manuál a samolepky, nicméně druhá přichází nad rámec hry a samolepek také s nášivkami, artbookem a soundtrackem na CD. Finální podoba celého balení není v tuto chvíli známa, ale přispěvatelům to ani trochu nevadilo a nyní už nelze příspěvkem fyzickou verzi hry získat. V případě standardní edice bylo nutné investovat cenu odpovídající 61 dolarům, v případě speciální edice pak o necelých 40 dolarů více. Pokud ale bude o Goodboy Galaxy zájem, je pravděpodobné, že titul zůstane v katalogu zmiňovaných First Press Games a fyzicky jej bude možné koupit i mimo Kickstarter.

Vývojáři nicméně upozornili, že Goodboy Galaxy dorazí také na PC a Switch, kam se navíc hra podívá v porovnání s GBA verzí ve vylepšené podobě, což byl jeden z cílů kampaně. Nicol a Clarke požadovali necelých 25 tisíc dolarů (momentálně mají téměř čtyřnásobek), aby mohli zaplatit své spolupracovníky a pochopitelně i sebe, protože se vývoji hry věnují naplno a bez ohledu na to, že fanoušky láká spíše fakt, že hra míří na Game Boy Advance, než o co se přesně jedná, chtějí doručit ten nejlepší možný zážitek. Díky velkorysosti fanoušků navíc budou moci hru vylepšit o mise pro dva hráče (na Switchi a PC), připraví také sešit s komiskem, pro GBA verzi vznikne také ještě jedna bonusová úroveň a když se kampani bude dařit i nadále, nakonec vývojáři zveřejní také zdrojový kód a tutoriály, aby na enginu Goodboy Galaxy mohly vzniknout další podobné hry.

Pokud vás titul zaujal, můžete si ho rovněž vyzkoušet na portále Itch.io, a to třeba rovnou v prohlížeči prostřednictvím speciální kapitoly, která nebude součástí plné hry. Vývojáři uvedli, že i když se jedná o plošinovku, která by mohla svádět k pocitu, že nejde o nic propracovaného, hra bude mít příběh a ten by mohl být v demu vyzrazen. „Bylo obtížné přijít s tím správným demem a budou tu věci, které se ve finální verzi změní, doufáme ale, že dostanete jasný obrázek o kvalitě [našeho titulu],“ říkají vývojáři. Lákají současně ke sdílení poznatků ze hry a vyzývají, aby hráči dali vědět, až splní úkol demoverze. Tím je najití Azure, postavičky z jiné připravované nezávislé hry Orange Island od vývojáře Teda Sterchiho, se kterým autoři Goodboy Galaxy spolupracují. Pokud půjde všechno podle plánu, Goodboy Galaxy vyjde v zimě 2023.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru