Na E3 budou AAA firmy, slibují pořadatelé

Na E3 budou AAA firmy, slibují pořadatelé

Stále ale nechtějí prozradit seznam potvrzených vystavovatelů. Účast potvrdil jen Ubisoft

Zdroj: ESA
10. 3. 2023

Veletrh E3 je nám zase o krok blíž. Pořadatelé z ESA a společnosti ReedPop se přihlásili s novými informacemi. Přestože se letos po dlouhé přestávce vrátí E3 do Los Angeles s klasickou výstavou, začneme zmínkou o doprovodné show Digital Week. On-line prezentace, přenosy a konference odstartují už v neděli 11. června a jmenovitě organizátoři lákají na PC Gaming Show a Future Games Show. Další podle svých slov teprve oznámí.

Ve čtvrtek se také otevřely registrace pro odbornou veřejnost a E3 připomíná, že veletrh se uskuteční na tradičním místě v Convention Center od úterý 13. do pátku 16. června. O přístup na akci mohou požádat také novináři a tvůrci obsahu. Pro lidi z oboru jsou vyhrazeny termíny od 13. do 15. června, běžní hráči pak mají brány otevřené 15. a exkluzivně ještě 16. června. Zmíněného 15. června se musí o prostory všichni “podělit”.

Ubisoft ano, Konami možná

Díky popsanému rozdělení si ale jinak mají na své přijít lidé zaměstnaní v herním průmyslu i fanoušci. West Hall bude exkluzivně k dispozici pro Industry Days a přijde prý s novinkami na základě zpětné vazby od lidí lidí z oboru. Hráči mají mít přístup jen do South Hall, zatímco odborná veřejnost může do obou hal. Lidé z oboru mají mít také lepší podmínky pro různá jednání, setkání a další obchodní příležitosti.

Pořadatelé obecně lákají na to, že mezi vystavovateli budou AAA společnosti, ale kvůli zjevné nedůvěře některých z nich rostou obavy, kolik velkých firem skutečně na E3 bude prezentovat své novinky. S jistotou by to měl být třeba Ubisoft. Zatím je ale jedinou z největších firem, která se k akci oficiálně přihlásila. Další může být Konami, protože Andy Robinson v podcastu magazínu Video Games Chronicle v únoru naznačil, že na E3 se podle něj může ukázat remake Metal Gear Solidu 3 a nová Castlevania. Konami prý bude mít na veletrhu velké zastoupení. Ale nejde o oficiální zprávu.

Ano, nebo ne?

Kompletní seznam vystavovatelů chtějí ovšem samotní organizátoři zveřejnit až později, což znesnadňuje rozhodování, zda na akci vyrazit, či nikoli. Nejen nám. Zatím je těžké udělat si po jejím comebacku, s novou koncepcí a bez seznamu firem jasnou představu, co od akce můžeme čekat. Dost možná váhají teď i někteří z vývojářů nebo menších vydavatelů. Zdá se, že na akci nebude ani jeden z výrobců konzolí, což by se stalo vůbec poprvé. EA už tradičně pořádá vlastní akci v podobném termínu a Geoff Keighley chystá změnit konkurenční Summer Game Fest zčásti také na fyzickou show.

Jinak už aktuální tisková zpráva jen opakuje dříve známé informace stran transformace veletrhu. Další podrobnosti o letošní E3 najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru