Dune: Awakening, Funcom, Na Dunu od Funcomu si počkáme ještě několik let

Na Dunu od Funcomu si počkáme ještě několik let

Nejambicióznější projekt studia značně zatíží jeho rozpočet. Vzniknou minimálně tři tituly

Zdroj: Dune
28. 4. 2020
Název: Dune: Awakening Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

Dokud se norská společnost Funcom (Conan Exiles, The Secret World, Anarchy Online, Dreamfall: The Longest Journey) nerozhodne promluvit otevřeně o nové Duně, nezbývá nám než se spokojit se střípky informací, které pocházejí například z poslední finanční zprávy. Na úvod jen připomenu, že získala exkluzivní práva na vývoj her podle připravovaných filmů od společnosti Legendary Entertainment. Touto informací se Funcom pochlubil už loni v únoru, ale o víc než rok později stále neznáme mnoho podrobností.

Poslední finanční zpráva říká, že Duna je největší a nejambicióznější projekt studia. Jde o open world survival a hra míří na PC i konzole. I když nás podle Funcomu od vydání hry dělí ještě několik let, půjde o robustnější variaci na Conan Exiles. Od samého počátku je hra designována jako služba, říkají vývojáři.

Na základě této značky by měl Fucom vyprodukovat minimálně tři tituly s tím, že jen první hra bude stát 30 až 50 milionů dolarů a značně zatíží rozpočet společnosti.

Hry z vesmíru Duny může Funcom podle zprávy tvořit exkluzivně po dobu šesti let. První film režiséra Denise Villeneuva (Blade Runner 2049, Příchozí ) by měl dorazit do kin letos v prosinci. Na základě této značky by měl Fucom vyprodukovat minimálně tři tituly s tím, že jen první hra bude stát 30 až 50 milionů dolarů a značně zatíží rozpočet společnosti. Pomoci by v tomto smyslu měla značně investice od čínského gigantu Tencent. Díky tomu by titul mohl být ještě ambicióznější, jak už Funcom naznačoval v minulých měsících.

Lze předpokládat, že vzhledem k filmové licenci bude mít nová hra stejnou, nebo velmi podobnou estetiku jako připravovaný film. Z něj jsme se konečně v posledních dnech dočkali prvních fotek, ale stále netrpělivě čekáme na premiérovou upoutávku. Každopádně na první pohled se stylizace zatím fanouškům spíše zamlouvá.

Zástupci Funcomu se už dříve nechali slyšet, že možnost pracovat na hrách z tohoto vesmíru je pro ně splněným snem. Jde ostatně o splněný sen rovněž pro fanoušky, protože vesmír Duny, jakkoli nechal ve světě videoher výraznou stopu (viz box), je stále pohříchu nevytěžený a zasloužil by si mnohem více pozornosti. Podobně jako třeba jiná slavná sci-fi sága – Planeta opic.

Od samého počátku se spekulovalo, jaké hry by Funcom mohl podle licence vytvořit. Ještě předtím, než jsme se dozvěděli, že půjde o počin ve stylu Conan Exiles, zmiňovaly se nejčastěji vzhledem k portofliu studia žánry jako adventura a MMORPG. Klidně by ale jedním z dalších titulů mohla být také real-time strategie. Nebo bychom si to minimálně přáli. Funcom totiž už dříve svěřil práce na strategii Conan Unconquered studiu Petroglyph. Tento tým byl založen v roce 2003 a tvoří jej veteráni a bývalí zaměstnanci Westwood Studios. Zakládající členové týmu dříve pracovali na hrách jako Command & Conquer, Earth & Beyond nebo… Dune II. Bylo by skvělé, kdyby se po remasteru C&C pro EA ujali právě RTS ze světa Duny.

Dune: Awakening, Funcom, Na Dunu od Funcomu si počkáme ještě několik let

Koření musí proudit

Arrakis – Duna – Pouštní planeta. Těmito slovy se mladý Paul v dechberoucím románu amerického spisovatele Franka Herberta chystal na své největší životní dobrodružství. Později vznikla celá série knih a velmi propracovaný vesmír, který se nepodobá žádné jiné vědeckofantastické vizi. Pokud si odmyslíme stolní i karetní hry a nelicencované projekty či mody, vydali jsme se ve videohrách na Dunu jen párkrát. Poprvé ve stejnojmenné adventuře s prvky strategie z roku 1992 od studia Cryo. Ve stejném roce i v kultovní real-time strategii Dune II od Westwoodu, pak v roce 1998 v jejím remaku Dune 2000 a v roce 2001 v pokračování nazvaném Emperor: Battle for Dune. Televizní sérií se inspirovala nepříliš kladně přijatá 3D adventura Frank Herbert’s Dune z roku 2001. A konečně onlinovka Dune Generations od Crya byla k velké lítosti fanoušků zrušena ještě před svým dokončením a spolu s ní zanikl i celý tým.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru