Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Na DLC pro Elden Ring si zřejmě ještě počkáme

Na DLC pro Elden Ring si zřejmě ještě počkáme

„Na vývoji usilovně pracujeme.“ Shadow of the Erdtree zatím nemá datum vydání

Zdroj: FromSoftware
12. 2. 2024
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Minulý týden jsme psali o záměru společnosti Tencent, která by měla mít údajně ve vývoji mobilní hru ze světa Elden Ringu. Její vydání by však dle agentury Reuters mělo být ještě vzdálené, jelikož vývoj jde pomalu, což zřejmě platí i o očekávaném DLC Shadow of the Erdtree. O tom od jeho oznámení v únoru 2023 v podstatě nic nevíme, ale opakovaně se spekulovalo o možném vydání už nyní v únoru, což jiné zdroje pro změnu rozporovaly, ačkoli má vývoj postupovat dobře. Ale asi to ještě bude chvíli trvat.

K situaci kolem DLC se nevyjádřilo přímo studio FromSoftware, ale jeho většinový vlastník, japonská společnost Kadokawa. Ta Shadow of the Erdtree krátce zmínila ve své poslední finanční zprávě, konkrétně v sekci častých dotazů. Desátá otázka se pak poměrně jasně ptá „Jaký je stav vývoje DLC pro Elden Ring a kdy bude vydáno?“ Odpověď zní, že se momentálně na vývoji DLC usilovně pracuje, ale že zatím nemají datum vydání k oznámení. Pro ty, kteří DLC už téměř rok vyhlížejí, bohužel nic nového. Zatím tedy bohužel nenastal čas, aby bylo datum určeno a oficiálně oznámeno, ačkoli zde byly spekulace, že by k vydání mohlo dojít například u příležitosti výročí hry.

Společnost Kadokawa ve zprávě rovněž udává, že prodeje hry jsou i téměř dva roky po vydání stabilní a že celkově měla herní divize díky Armored Core VI: Fires of Rubicon a Elden Ringu větší zisky, než se očekávalo. Vývoj a vydání DLC Shadow of the Erdtree je každopádně snahou o maximalizování „životní hodnoty“ a zlepšení ziskovosti Elden Ringu ve středním až dlouhodobém horizontu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru