Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Na DLC pro Elden Ring si dle producenta počkáme

Na DLC pro Elden Ring si dle producenta počkáme

Jasuhiro Kitao vyvrací spekulace. Vývoj Shadow of the Erdtree prý ale pokračuje dobře

Zdroj: FromSoftware
2. 12. 2023
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Hra Elden Ring je právem považovaná za jednu z nejlepších, kterou kdy vývojáři ze studia FromSoftware vytvořili. Obrovská očekávání byla naplněna téměř v plném rozsahu, hráči si přišli na své v podobě těžkých soubojů, skvělých bossů, ale také otevřeného světa a vývojáři potvrdili, že coby zakladatelé vlastního žánru mají dostatek kreativity a schopností, vytrvale odrážet útoky ze strany konkurence. Jedna věc ale téměř dokonalé hře chybí – slíbené rozšíření Shadow of the Erdtree, které bylo oznámeno zkraje letošního roku a je již delší dobu jisté, že si na něj budeme muset počkat. A možná déle, než si hráči mysleli, což naznačuje producent hry Jasuhiro Kitao.

Informaci o nutnosti čekat na vydání přinesl japonský magazín Game Watch, který mluvil s Kitaem během udílení cen PlayStation Partner Awards. Kitao nebyl příliš konkrétní, uvedl však, že ačkoliv vývoj probíhá podle očekávání, rozšíření je ještě trochu vzdálené. Co to přesně znamená, není v tuto chvíli zcela zřejmé, zdá se však, že Kitao nepřímo komentoval nedávné spekulace, podle kterých se zdálo, že by Shadow of the Erdtree mohlo dorazit už v průběhu února příštího roku.

Podobně to vidí také novinář Paul Tassi z magazínu Forbes, který se v souvislosti s vydáním přiklání přibližně k době 2,5 roku od vydání hry. Jen pro připomínku, Elden Ring dorazil v únoru 2022 a vydání rozšíření by tudíž připadalo na léto příštího roku. Skutčnost, že se na datadisku pracuje tak dlouho, však může z druhé strany znamenat, že půjde o opravdu velký přídavek, například jako v duchu Phatnom Liberty a hry Cyberpunk 2077. Bohužel, dosavadní náznaky v tomto ohledu nic nepotvrzují a z jízdy Miquelly na Torrentovi toho opravdu nelze mnoho vyčíst. Je nicméně téměř jisté, že DLC se bude odehrávat až po událostech základní hry, soudě podle podoby Erdtree.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru