Na dalším Final Fantasy údajně pracují autoři Nioh

Na dalším Final Fantasy údajně pracují autoři Nioh

Má jít o spin-off v duchu soulslike her. Zamířit může exkluzivně na PlayStation

Zdroj: Square Enix
24. 5. 2021

Ačkoliv se převážná část pozornosti fanoušků série Final Fantasy upíná k druhé části remaku sedmého dílu, připravované šestnáctce, případně stále velmi aktivnímu MMO Final Fantasy XIV, status quo narušují nejrůznější spin-offy. Že jich není nikdy dost, naznačují nové spekulace o herní odbočce, která může z Final Fantasy učinit soulslike záležitost v duchu titulů od FromSoftware, o čemž se na portále Resetera rozpovídal insider s přezdívkou Navtra. Co víc, stojí si za tím, že na novém titulu pracují autoři Nioh ze studia Team Ninja a že by mělo jít o titul, který si (alespoň po nějakou dobu) užijí výhradně hráči na PlayStationu.

Je to složité – nepochybně byla hra inspirována Souls tituly, ale nejde jen o prolnutí tohoto žánru s Final Fantasy, říká Navtra.

Podle Navtry bychom se odhalení hry mohli dočkat už v období letošní digitální E3 s tím, že vydání není příliš vzdálené. Se hrou jako takovou je to prý ale složitější a fanoušci by si pod popisem od údajně velmi dobře informovaných zdrojů neměli představit jen Dark Souls v hávu Final Fantasy. „Je to složité – nepochybně byla hra inspirována Souls tituly, ale nejde jen o prolnutí tohoto žánru s Final Fantasy,“ říká Navtra a nechává tak poměrně velký prostor ke spekulacím, nakolik údajná novinka opustí známé vody a vydá se vstříc něčemu novému. Na každý pád by se ale mělo jednat o RPG, což je ale pro změnu informace, která nás zřejmě nepřekvapí.

Zajímavě se to má i s údajnými produkčními kvalitami – Navtra tvrdí, že hra zřejmě nemá ty nejvyšší ambice, které by zastínily připravované Final Fantasy XVI, případně Forspoken – které bylo za FF XVI mylně označováno před ujasněním situace. Půjde prý o něco mezi těmi největšími hrami série a World of Final Fantasy, což je ale poměrně solidní rozptyl, vezmeme-li v potaz, jak oba extrémy vypadají. Dává nám to ale aspoň základní míru očekávání, pokud je tedy vše výše vyřčené pravda.

Nemálo diskutujících se totiž ptá, kdo že je to Navtra a proč bychom mu vlastně měli věřit. Inu, jde o insidera, který se loni postaral o prozrazení spousty informací o prezentaci Future of Gaming společnosti Sony a zdá se, že právě tímto směrem se ubírají jeho zdroje. K informaci o novém spin-offu Final Fantasy se tak mohl dostat přes detaily ohledně (časové?) exkluzivity a nezbývá, než trpělivě čekat, s čím se Square Enix za pár dní pochlubí. Nakonec, proslýchá se, že právě prezentace této společnosti ve svém plném rozsahu unikla a je prý jen otázkou hodin, než někdo stiskne pomyslné tlačítko a hráči se vše dozví s několikadenním předstihem…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru