Na cestě jsou další čtyři adaptace videoher

Na cestě jsou další čtyři adaptace videoher

Filmaři si brousí zuby na filmy a seriály podle The Last Guardian, Kingdom Hearts a dalších

Zdroj: Sony Interactive Entertainment
27. 5. 2020

To se nám s těmi filmovými a televizními adaptacemi videoher v posledních dnech zase roztrhl pytel. Hned několik titulů prý míří z digitálního světa na stříbrné plátno a domácí obrazovky. Tím prvním je The Last Guardian z roku 2016 od Fumita Uedy. Sony prý chce dobrodružství poslat do kin. Tvrdí to alespoň insider Daniel Richtman, podle nějž studio hledá vhodné herce. Mimo jiné dvanáctiletého hocha pro hlavní roli. Scénář má psát Max Borenstein, který je podepsaný pod filmy Godzilla z roku 2014 nebo Kong: Ostrov lebek.

Zvířecí společník známý ze hry jako Trico se z nějakého důvodu teď má jmenovat Tree, ale může jít jen o krycí jméno. Pak chce studio obsadit ještě dvě vedlejší role – otce a matku, kteří pátrají o pohřešované dceři jménem Mono. Vtipné je, že rodiče se mají jmenovat Ariana a Ueda. Uead je přitom příjmení zmíněného autora hry.

Square Enix prý dělají pilot seriálu Kingdom Hearts s pomocí Unreal Enginu

Další spekulace mluví o tom, že podle Kingdom Hearts má vzniknout televizní seriál pro službu Disney+. Naznačuje to prý hned několik zdrojů. S informací přišel Emre Kaya z magazínu The Cinema Spot na svém Twitteru. Na projektu podle něj spolupracují Square Enix a Disney. Myšákovo impérium se původně chtělo ujmout adaptace samo, ale z nějakého důvodu se to nepovedlo. Proto požádalo Square Enix, aby vytvořili pilot s pomocí Unreal Enginu. Nemělo by jít o hraný, ale animovaný seriál. Studio nyní hledá vhodné dabéry s tím, že někteří si asi zopakují své role. Další insideři pak tuto informaci také podpořili v reakci na původní tweet.

A konečně do třetice všeho dobrého se přidal se svou troškou do mlýna autor série filmové John Wick Derek Kolstad. V rozhovoru pro magazín Comic Book prohlásil, že pracuje na dvou možných seriálových adaptacích her pro televizi. Možná vás ale překvapí, o jaké značky jde – My Friend Pedro a Bendy and the Ink Machine. V obou případech jsou ale plány na samém počátku a nemusí se nikdy zhmotnit.

Bendy and the Ink Machine je inspirovaný animovanými groteskami ze čtyřicátých let ve stylu Walta Disneyho, takže má k Hollywoodu sám o sobě hodně blízko.

Aniž bychom chtěli jmenované hry podceňovat, možná to jen svědčí o tom, že filmaři se začali zajímat už také o hry, které zdaleka nepatří mezi ty nejslavnější. To ovšem neznamená, že se nakonec nemůže ukázat, že se pro film či televizi hodí nakonec lépe než ty největší trháky s milionovými prodeji. Ostatně třeba titul Bendy and the Ink Machine je inspirovaný animovanými groteskami ze čtyřicátých let ve stylu Walta Disneyho, takže má k Hollywoodu sám o sobě hodně blízko.

Fimová série John Wick se pak loni na podzim sama dočkala dobře přijaté hry John Wick Hex od Bithell Games. Tehdy vyšla na PC a Macu a tento měsíc dorazil port také na PlayStation 4.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru