Jessika, Assemble Entertainment, Mysteriózní drama Jessika se hlásí k odkazu Her Story

Mysteriózní drama Jessika se hlásí k odkazu Her Story

V nové full-motion hře budeme pátrat po smrti hlavní hrdinky. Jediným nástrojem je laptop

Zdroj: Tri Trie Games
29. 4. 2020
Název: Jessika Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vývojáři ze studia Furious Bee v čele s designérem Samem Barlowem vytipovali konec dubna jako nejvhodnější termín pro vydání konzolové verze své hry Telling Lies. Duchovní pokračování Her Story – mysteriózní adventury se skutečnými herci, ověnčené spoustou ocenění – bylo na PS4, Xboxu One a Switchi uvedeno v úterý, pro fanoušky žánru tzv. full-motion videoher ale nešlo o jedinou zajímavou událost. Právě na úterý totiž připadlo také plnohodnotné oznámení hry Jessika, která sice nepochází z dílny Sama Barlowa, ale zcela otevřeně se hlásí k odkazu obou výše zmiňovaných titulů a pokusí se ve stejném duchu potrápit hráče vyšetřováním záhadné smrti hlavní hrdinky.

Hned na úvod se sluší vysvětlit, že Jessika není úplně novým projektem – v malém německém studiu Tri Trie Games vzniká už několik let a stihla už například získat ocenění za nejlepší nový projekt od Ubisoftu a studia Blue Byte v rámci Deutscher Entwickler Preis 2018. Až smlouva s vydavatelem, kterým se stává společnost Assemble Entertainment, ale dovolila autorům pustit Jessiku za hranice Německa a příslíbit vydání letos v létě. Obě strany si nově navázané partnerství pochvalují a společně přidávají první detaily o hře, včetně prvního traileru. Právě ten zdaleka nejvíc podtrhuje slova o inspirací Barlowovými hrami a je i značným příslibem zajímavého titulu.

Vybaveni laptopem se hráči pustí do postupného odkrývání života zesnulé Jessiky, a to prostřednictvím videí, zpráv, sociálních sítí a dalších stop, které – možná nevědomky – na internetu zanechala.

„Jsme nadšení, že můžeme hráčům přinést tuhle unikátní a chytlavou hru. Je to výrazný zápis do našeho vydavatelského portfolia a zastupuje neokoukaný žánr, který ustavily hry jako Her Story nebo Telling Lies. Ať už máte rádi full-motion hry, nebo chcete jen dobré detektivní drama, Jessika vás musí zajímat,“ říká šéf Assemble Stefan Marcinek. Zevrubný popis v tiskové zprávě pak mluví o smrti hlavní hrdinky, snaze jejího otce dopátrat se pravdy a detektivovi, kterému tento úkol připadne. Vybaveni laptopem se tak hráči pustí do postupného odkrývání života zesnulé Jessiky, a to prostřednictvím videí, zpráv, sociálních sítí a dalších stop, které – možná nevědomky – na internetu zanechala.

Jak se uvádí v popisu na Steamu, vlastní hraní bude vedle sledování stop sestávat i z jejich pečlivého třídění a hlavně spojování prostřednictvím nově nalezených klíčových slov. Ta pak mohou otevírat další možnosti a posouvat vyšetřování blíže k pravdě, k čemuž by měly přispět i rozhovory se zlomeným otcem, kolegy z vyšetřovacího týmu i dalšími klienty. Co se týče technického zpracování, ani zde nečiní Jessika krok nečekaným směrem – fiktivní rozhraní počítače, na sebe se vršící okna programů a prohlížečů a ambientní hudba, dokreslující tísnivou atmosféru. Jediné, co nepůsobí v tomto konkrétním žánru úplně dobře, je anglický dabing původních německých nahrávek, který do určité míry potírá fikční autenticitu postupně nacházeného obsahu. Vyřešit by se to ale dalo přepnutím do originálního znění, které bude hra plně podporovat.

Jak už padlo výše, hra Jessika vyjde v létě a momentálně se s ní počítá pouze pro Steam, kde bude k dispozici přibližně za 300 Kč.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru