MultiVersus, Warner Bros. Interactive Entertainment, MultiVersus si už zahrálo přes 10 milionů hráčů

MultiVersus si už zahrálo přes 10 milionů hráčů

Betu hrají jen na Steamu desítky tisíc lidí. Chystá se zřejmě i sdílený battle pass

Zdroj: Warner Bros.
10. 8. 2022

Kdo by si byl pomyslel, že jedním z největších herních hitů Warner Bros. za poslední dobu bude bojovka, která se na první pohled nechává možná až nestydatě inspirovat u Super Smash Bros. Přesto působí MultiVersus velmi svěžím dojmem, a jak jste mohli sledovat v našem streamu, umí zaháčkovat i takové hráče, kteří tento žánr a styl příliš nevyhledávají. Že ale MultiVersus nefunguje jen na dva stárnoucí redaktory, dokazují čísla z portálu Tracker.gg, který na základě dostupných dat uvádí, že si hru vyzkoušelo už přes 10 milionů hráčů, což je vzhledem k dalším okolnostem vskutku úctyhodné číslo. MultiVersus je totiž stále v betaverzi, která navíc byla zpřístupněna teprve 19. července, takže prostoru pro nalákání hráčů nebylo mnoho, a přesto už mohou lidé z Warner Bros. slavit úspěch.

Co se týče konkrétního čísla, MultiVersus si od svého uvedení zahrálo 10 515 070 hráčů na všech dostupných platformách dohromady – tedy vedle PC také na obou generacích PlayStationu a Xboxu. Jedním z největších lákadel mohou být postavy z celé plejády filmů či seriálů, které navíc dávají možnost otestovat, kdo by vyhrál v případě konfliktu, k němuž by v předlohách nikdy nemohlo dojít. Jistě, v mnohém tady záleží na schopnostech hráče, ale nezajímá vás, jak by si například poradil Tom a Jerry s Wonder Woman? Hádáme, že mnoho lidí odpověď na tuhle otázku znát chce, což podtrhují i měřitelné statistiky ze Steamu, kde MultiVersus právě hraje přes 30 tisíc hráčů a je pravděpodobné, že denní statistika se postupem hodin vyšplhá na více než dvojnásobek.

Množství hráčů a zájem, vybuzený například i zařazením MultiVersus na program proběhnuvšího turnaje EVO 2022, však není to, co vývojářům zaplatí vývoj, takže je přirozené, že další tlak bude Warner Bros. směřovat k mikrotransakcím a monetizaci obecně. V tomto ohledu se navíc zřejmě chystá novinka, kterou by se zase pro změnu mohli inspirovat ostatní autoři na multiplayer zaměřených akcí. Zdá se totiž, že MultiVersus v blízké budoucnosti nabídne speciální sdílenou formu battle passu pro dva hráče. Informace, lépe řečeno náznaky, objevil v datech hry fanoušek s přezdívkou AisulMV, který sdílel screenshot s popisem, jak funguje tzv. Battle Pass Link. Na svůj Twitter už před několika dny umístil letáček, který popisuje, že dva hráči mohou levelovat jeden Battle Pass a rychleji se tak dostat k dílčím odměnám.

Platí to samozřejmě i pro placený battle pass, tedy možnost nakrmit pozvaného hráče odměnami, aniž by on musel cokoliv zaplatit. Ve skutečnosti se mohou hráči po sezónách střídat, nebo se domluvit na společné platbě, což sice může na první pohled působit jako krátkozraké rozhodnutí, ale víc hráčů ve hře se rovná větší šanci, že budou utrácet další peníze. Sdílení battle passu se nicméně nejeví jako špatný nápad, a to ani pro jiné střílečky, takže bychom se nedivili, kdyby Warner Bros. stál na začátku nového trendu. Informace od zmíněného dataminera je ale nutné brát s rezervou, protože vývojáři své plány nekomentovali a není tudíž jisté, zda vůbec, případně na kdy se spojováním účtů pro jeden battle pass počítají. Na druhou stranu, právě na turnaji EVO 2022 odhalili autoři MultiVersus plán, na co se mohou hráči v první sezóně těšit s tím, že odstartována bude již velmi brzy. Ke slovu přijdou dvě nové postavy – Rick a Morty, dále klasický arkádový režim, hodnocené zápasy a pochopitelně i řada kosmetických blbinek, včetně skinů (variant) jednotlivých postav.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru