MS: Series S nabídne autentický next-gen, jen v nižším rozlišení

MS: Series S nabídne pravý next-gen, jen nižší rozlišení

Výrobce láká na Gears 5 ve 120 fps i rychlé nahrávání. Vývojáři prý hry snadno optimalizují

Zdroj: Microsoft
9. 9. 2020

Microsoft se podělil o další technické podrobnosti na konto Xboxu Series S. Znovu zopakoval, že Series X je primárně určen pro hraní ve 4K, zatímco Series S cílí na nativní rozlišení 1440p s možným upscalingem až do 4K. Rychlejší loading výrobce demonstruje na hře The Outer Worlds, která se díky SSD na Series S načte za 12 sekund, přičemž dosluhujícímu Xboxu One S to trvá skoro minutu. Akce Gears 5 pak funguje na Series S ve 120 fps.

Microsoft prý od zákazníků zjistil, že mnozí preferují framerate před rozlišením, takže chtěli udělat konzoli, která nepotřebuje 4K televizi.

Microsoft tvrdí, že Series S nabídne stejný autentický zážitek z nové generace, jen v nižším rozlišení. Proto má být pro vývojáře snazší jej podporovat. Jak už jsme psali dříve, poradí si i s ray tracingem. Zvukový systém má být úplně stejný u obou nových konzolí. Microsoft prý od zákazníků zjistil, že mnozí preferují framerate před rozlišením, takže chtěli udělat konzoli, která nepotřebuje 4K televizi. Běžně mají hry na Series S fungovat ve 1440p a 60 fps, ale podporováno je až 120 fps.

Úložiště o velikosti 512 GB (Series X má 1 TB) můžete na obou konzolích rozšířit s pomocí Seagate Storage Expansion Card o kapacitě 1 TB. Jeho rychlost má být přitom stejně ohromující. Starší hry lze přitom stále spouštět i z klasického externího HDD připojeného přes USB 3.1. Ale jen ty, které neprojdou upgradem na next-gen verze. Microsoft také představil podrobnější hardwarové specifikace obou nových Xboxů, které si můžete prostudovat níže.

Vlastní bude oběma novým konzolím také neprávem opomíjená funkce Quick Resume s možností velmi rychle přepínat mezi více rozehranými tituly, což může být nakonec opravdu šikovná a příjemná vlastnost. Uvidíme, kolik her naráz takto udrží rozjetých. Obě konzole sdílí pochopitelně rovněž stejné vývojářské nástroje a prostředí, ujišťuje Microsoft, díky čemuž má být pro autory her snazší podporovat různá zařízení a současně vytěžit jejich potenciál na maximum.

Series S bude v Česku stát 7999 korun a Series X 12 999 korun. Obě konzole dorazí na trh 10. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru