Frostpunk, 11 bit studios, Mrazivá strategie Frostpunk nabídne také mobilní verzi

Mrazivá strategie Frostpunk nabídne také mobilní verzi

Vývojáři z 11bit Studios se spojili s čínskou společností NetEase. Hra míří na iOS i Android

Zdroj: 11bit Studios
9. 5. 2021
Název: Frostpunk Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 24. 4. 2018

Postapokalyptická strategie Frostpunk se už od svého uvedení v roce 2018 těší značné popularitě. Vývojáři ze 11bit Studios dokázali navázat na tematicky poměrně závažný survival This War of Mine a představili hru, která nabízí neotřelou hratelnost, zasazení i prostor pro nelehká rozhodnutí. Nebylo proto příliš velkým překvapením, když se Frostpunk rok po vydání dostal také na konzole PS4, resp. Xbox One a začátkem letošního roku také na Mac. Těšit se však mohou dle nejnovějších zpráv rovněž hráči na mobilních zařízeních, protože 11bit Studios chystajé také verze pro operační systémy iOS a Android. Aby mohla hra expandovat za hranice tradičních platforem, spojilo polské studio síly s čínskou společnosti NetEase, která nepřipraví pouhý port, ale do značné míry rozšířený zážitek, obohacený o nové vlastnosti i prvky hratelnosti.

„Společnost NetEase Games je perfektní volbou a společně se vydáváme na cestu, abychom na iOS a Android přinesli nezapomenutelnou hru,“ říká generální ředitel 11bit Studios Przemysław Marszał.

Informace o mobilním Frostpunku dorazila už na konci minulého týdne, a jak je při uzavření podobných partnerství zvykem, obě strany si v tiskové zprávě vysekly poklony. „Věřím, že jsme našli správného partnera, který sdílí stejnou vášeň a chce tuto výzvu přijmout. Společnost NetEase Games je perfektní volbou a společně se vydáváme na cestu, abychom na iOS a Android přinesli nezapomenutelnou hru,“ říká generální ředitel 11bit Studios Przemysław Marszał. Z druhé strany rovněž zaznívají nadšená prohlášení o skvělé možnosti spolupracovat právě s tímto studie a právě na této hře. Snahou společnosti NetEase je poskytnout know-how i vývojářské zdroje, aby měla spolupráce potenciál i na globálním herním trhu, o konkrétním cíli vzájemného snažení ale zatím mnoho nevíme.

Vývojáři upozorňují, že mobilní Frostpunk bude zpracovávat původní koncept – tedy přežití společnosti v nehostinných podmínkách, nutnost spravovat chod celého města, přerozdělovat zdroje a řešit závažné sociální problémy. Nad rámec toho se ale mohou hráči těšit na nové funkce, jako jsou roguelike dobrodružství, přepracovaný systém práva či jednotlivých cechů, záchranná stanice pro vzácná zvířata nebo propracovanější vývoj hráčovy postavy. Jinými slovy řečeno, nepůjde o přímý port, ale na míru mobilním zařízením ušitou záležitost, která z některých vlastností nepochybně trochu ukrojí a jiné přidá. Bohužel není v tuto chvíli známo, jaký platební model hra uplatní a hráči trochu ironicky už v komentářích vtipkují o mikrotransakcích za uhlí či nutnosti čekat několik hodin, než se dokončí stavba či vývoj.

Jasněji budeme mít až 20. května, na kdy je naplánována speciální prezentace společnosti NetEase, na které bude – mimo jiné – mluvit právě o mobilním Frostpunku. Tisková zpráva slibuje bližší datum uvedení hry, je ale pravděpodobné, že uvidíme první obrázky a dočkáme se i odpovědí na některé z důležitých otázek. Informace se pak nepochybně objeví i na nově spuštěných stránkách mobilního Frostpunku, momentálně tam totiž můžete najít jen rozpohybované artworky a onu tiskovou zprávu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru