P.T., Konami, Možnost zahrát si P.T. na PS5 ještě není úplně vyloučena

Možnost zahrát si P.T. na PS5 ještě není úplně vyloučena

Konami potvrzuje, že hru nejde a nepůjde stáhnout, v záloze je ale přímý transfer dat z PS4

Zdroj: Konami
20. 10. 2020
Název: P.T. Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 12. 8. 2014

Ačkoliv jde stále jenom o malý náznak, kam se mohla do budoucna posunout série Silent Hill, hratelná ukázka P.T. od designéra Hidea Kodžimy je jedním z nejvlivnějším děl moderního videoherního hororu. Osud P.T. je navíc zatížen konfliktem mezi zmiňovaným designérem a společností Konami, který nakonec vyústil v odstranění titulu z databáze PlayStation Storu a zamezení možnosti opětovně si jej stáhnout. A i když se v průběhu let objevily možnosti, jak tuto restrikci obejít, za největší výhru považují fanoušci své vlastní prozření, když P.T. v době jeho bezproblémové dostupnosti nesmazali z pevného disku. Příslušné konzole s P.T. se pak staly žhavým zbožím a je proto pochopitelné, že si tenhle poklad chtějí hráči hýčkat i v nadcházející generaci PlayStationu. Otázkou však zůstává, jestli to vůbec bude možné.

Vzhledem k tomu, že známe seznam her pro PS4, které nebudou zpětně kompatibilní na nové konzoli, a P.T. mezi nimi není, zeptali se redaktoři magazínu GamesRadar přímo v Konami, zda Kodžimův hororvý opus bude fungovat i na PS5. Odpověď byla rychlá, stručná, ale všechny otazníky smazat nedokázala, takže ji zatím nebereme jako definitivní. „Tento obsah nebude dostupný na PS Store, takže si ho hráči nemohou znovu stáhnout skrze funkce zpětné kompatibility na PS5,“ zní v překladu stanovisko Konami. Jak ale trefně poukazuje například VG247, tento stav panuje od 29. dubna 2015 a nikoho nepřekvapuje. Jak už bylo uvedeno výše, pokud jste P.T. nesmazali, Sony neblokuje možnost hru nadále spouštět a hrát, takže se momentálně komunita upnula k postupu, který nabízí Sony pro přenos starších her na novou konzoli.

Je však nutné ptát se, zda pro spuštění konkrétní hry nebude Sony vyžadovat certifikát, o který už Konami s největší pravděpodobností usilovat nebude.

V návodu přímo na stránkách PlayStationu se uvádí, že digitální hry z aktuální generace lze do PS5 dostat buďto prostřednictvím domácí sítě, nebo je přímo zkopírovat na externí úložiště a to následně připojit k PS5. Sony tím sice primárně chce hráčům odlevit, nechtějí-li čekat na stažení konkrétního titulu obvyklou cestou přes knihovnu dostupných her, ale nepřímo by tím měla umožnit i fungování P.T na PS5. Je však nutné ptát se, zda pro spuštění konkrétní hry nebude Sony vyžadovat certifikát, o který už Konami s největší pravděpodobností usilovat nebude, a pak by platilo, co se objevuje v titulcích řady aktuálních zpráv. Máme však obavu, že dokud sami nebudeme mít PlayStation 5 k dispozici, jasno mít nebudeme. Do té doby alespoň můžete na vlastní riziko zkoušet v úvodu zmiňovaný postup pro opětovné stažení hry, který by měl podle týden starých komentářů stále fungovat.

Video s návodem sice pochází z roku 2015, ale s pomocí na Redditu a úpravy celého postupu si P.T. stáhl 8. 10. uživatel s přezdívkou Hadokinz, na což autor původního videa reagoval a vyjádřil své nadšení, že jeho starý způsob může i dnes někomu posloužit. A kdo ví, třeba ho bude možné využít i za měsíc!

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru