Mortal Kombat 1, Warner Bros. Interactive Entertainment, Mortal Kombat 12 se blíží, možná restartuje příběh

Mortal Kombat 12 se blíží, možná restartuje příběh

V závěru videa oslavujícího 30 let série se objevuje první teaser. Vybuchují v něm hodiny

Zdroj: Warner Bros.
2. 5. 2023
Název: Mortal Kombat 1 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2023

Je pouze otázkou času, než studio NetherRealm spolu s lidmi z Waner Bros. představí Mortal Kombat 12. A ten čas, zdá se, konečně přichází. Slavná série bojovek totiž slaví 30 let, ve speciálním videu jí přejí úspěch jednotliví vývojáři, kterými svým proslovem doplňuje i spoluautor série Ed Boon, aby se na konci objevil první kraťoučký teaser. Podle něj se zdá, že Mortal Kombat 12 bude důležitým dílem, doslova mezníkem, protože si pohrává s motivem přesýpacích hodin – konkrétně tzv. Kronika Hourglass – a za posledním zrnkem písku přichází obrovská exploze. Fanoušci už začali spekulovat, co to může znamenat, a jedna z teorií naznačuje, že by Mortal Kombat 12 mohl být symbolem restartu příběhové linie resp. fáze celého světa.

Ed Boon ukončí svůj výstup zvoláním, že ani po třiceti letech ještě určitě nekončí, načež se v záběru objeví zmiňované přesýpací hodiny a detailní pohled na poslední zrnko písku. V momentě, kdy už téměř dopadne na hromádku pod sebou, rázem exploduje s „efektem“ velkého třesku, který by na nový začátek mohl odkazovat. Hráči ale samozřejmě dodávají, že neznáme jméno toho, kdo přesýpací hodiny ovládá, případně zda nedošlo k rozdělení celého světa na více provázaných univerz. Co se týče vlastnictví přesýpacích hodin, Liu Kang jej přiřknul Kronice i Shang Tsung a zůstává tedy otázkou, kdo další se stane bohem a hlavně, jestli jsou tyhle úvahy vlastně správné.

Jediné, co v tuto chvíli platí, je skutečnost, že Mortal Kombat 12 ve studiu NetherRealm vzniká. Je rovněž velmi pravděpodobné, že po těchto náznacích bychom se už výhledově mohli dočkat představení. A pořád můžeme citovat oficiální vyjádření vývojářů u popisovaného videa: „Teprve začínáme…“ Hra by měla dorazit už v průběhu roku 2023, což je další z potvrzených informací, konkrétně od CEO WB Discovery Davida Zaslava, ale podobně jako v případě Suicide Squad může klidně dojít k odkladu. S přihlédnutím k tomu, jak trpěliví ale museli hráči v uplynulých měsících být, se však zdá, že tým Eda Boona je daleko a hra by mohla být letos skutečně připravena k vydání. O všem se ale dozvíme později, snad v červnu, v době, kdy měl probíhat veletrh E3…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru