Mortal Kombat 11, Warner Bros. Interactive Entertainment, Mortal Kombat 11 si od října 2019 koupily 4 miliony hráčů

Mortal Kombat 11 si od října 2019 koupily 4 miliony hráčů

Celkově už má hra na kontě 12 milionů prodaných kusů. Je nejúspěšnější v celé historii série

Zdroj: WB Games
26. 7. 2021
Název: Mortal Kombat 11 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 23. 4. 2019

Vývojáři ze studia NetherRealm mají důvod k opravdu velkým oslavám. Dosud poslední díl bojovkové série Mortal Kombat totiž opět přepisuje historické rekordy a stává se nejúspěšnějším v celé historii. K dnešnímu datu totiž má hra na kontě více než 12 milionů prodaných kusů, čímž překonává předposlední díl, jehož prodejní čísla byla o milion nižší. Ještě působivěji pak oněch 12 milionů vypadá, když přidáme, že se loni v říjnu – tedy před necelým rokem – počítadlo prodaných kopií pohybovalo kolem 8 milionů. Jde o úctyhodný výsledek, který podtrhuje nejen setrvalý zájem o Mortal Kombat jako takový, ale o schopnost lidí kolem designéra Eda Boona překvapovat fanoušky novými prvky a přinášet je v kvalitě odpovídající moderním nárokům.

Celkově má série Mortal Kombat – jejíž historie sahá až do roku 1992 – 73 milionů prodaných kusů, což by se jednoduchou matematikou ve virtuálním průměru rovnalo 2,5 milionům prodaných kusů každý jeden rok. Už to samotné musí být pro vývojáře potěšující, bez ohledu na to, že ještě úspěšnějších sérií je samozřejmě spoustu, ale nemusí vycházet právě z tak specifického žánru, jakým jsou právě bojovky. „Když Mortal Kombat před necelými 30 lety startoval, nikdy jsem ani nesnil o tom, že by se série mohla dostat na taková čísla,“ říká creative director a spoluautor série Ed Boon. „Máme jedny z nejlepších fanoušků na světě a vážíme si podpory, kterou nám v průběhu let prokazovali,“ dodává.

Na druhou stranu je ale nutné připomenout, že éra MK11 končí – vývojáři už před dvěma týdny oficiálně oznámili, že řekli vše, co říct chtěli a začnou se soustředit na nový projekt. To znamená, že do hry už nepřibude žádný nový obsah, byť budou vývojáři stále odpovědní za technický stav. V porovnání s aktuálními trendy, kdy se vývojáři snaží držet tituly zapadající do formule silných her s multiplayerem co nejdéle, se krok NetherRealmu jeví jako něco nepochopitelného, autoři Mortal Kombatu ale v tomto ohledu zůstávají poměrně konzistentní a fanoušci zřejmě nečekali nic jiného. Co se týče onoho projektu, spekuluje se, že by jím mohlo být pokračování Injustice, ve skutečnosti se ale tyto dohady nestojí na příliš pevných základech a momentálně si jistí být nemůžeme. Přesto by bojovka s hrdiny z DC Comics byla jistě příjemným osvěžením, ale do oficiálního oznámení bychom i my pouze spekulovali.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru