Mortal Kombat 1, Warner Bros. Interactive Entertainment, Mortal Kombat 1 požírá hráčům na PC pevné disky

Mortal Kombat 1 požírá hráčům na PC pevné disky

Pokaždé, když hra spadne, vytvoří log o velikosti 1 GB. Vývojáři už problém řeší

Zdroj: NetherRealm Studios
20. 10. 2023
Název: Mortal Kombat 1 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2023

Pokud hrajete Mortal Kombat 1 na počítači a začali jste si po nějaké době říkat, že vám nějak ubývá místo na disku, možná pro vás máme odpověď. Hráči totiž zjistili, že nejnovější počin od studia NetherRealm nemá příliš zvládnutý systém pro vytváření zpráv o pádech hry, který sice zapíše všechny detaily v době selhání aplikace, ale doplní je dalšími soubory o nepřiměřené velikosti. Jinak řečeno, když hráči zjistili příčinu toho, proč jim mizí prázdné místo na disku, začali se předhánět v tom, kolik kdo smazal crashlogů a najdou se mezi zaznamenanými případy i tací, kteří uvolnili až 70 GB místa.

Problému si všimli redaktoři magazínu PCGamesN, kteří sesbírali několik příspěvků od hráčů na Twitteru či na Steamu, v nichž se poukazuje na to, že každý log zabírá přibližně 1 GB místa, což je všechno možné, jen ne standardní. Hráč s přezdívkou LouRagou na to upozornil už 22. září, problému si ale začali všímat hráči až v těchto dnech, kdy hra poměrně často padá v režimu Invasions. „Všechny logy poskytují komplexní informace o konkrétním pádu, ale každý report má velikost téměř 1 GB. Nezapomeňte pravidelně mazat všechny složky,“ napsal před měsícem LouRagou a přidávají se k němu další. Hráči rychle zjistili, že každý pád vytvoří novou složku, každá má takřka shodnou velikost, a desítky pádů při pravidelném hraní nejsou ničím výjimečným.

Například v pátečních ranních hodinách se opět na Steamu objevil příspěvek od uživatele s přezdívkou ImGodAwful1979, který poukazuje na stejný problém jako LouRagou a také on zmiňuje, že hra po sobě neuklízí a hráči to musí dělat manuálně. Výhledově by se to ale mělo zlepšit, protože vývojáři problém konečně zaznamenali a podle vyjádření komunitního manažera Coryho Taylora na Twitteru už pracují na nápravě. Taylor reagoval na příspěvek známého člena komunity Mortal Kombatu vystupujícího pod přezdívkou X-Azeez, který retweetoval některé z výše uvedených stížností. Komunitní manažer WB Games potvrdil, že problém vývojářskému týmu nahlásil a oprava přijde hned, jak to bude možné. Do té doby si ale musíte pomoci sami, pokud se vás problém týká, teď už ale aspoň víte, do jaké černé díry vám volné místo na disku padá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru