Monster Hunter Rise, Capcom, Monster Hunter Rise vyjde na Xboxu i PlayStationu

Monster Hunter Rise vyjde na Xboxu i PlayStationu

Po dvou letech od uvedení na Switchi si zahrají i ostatní. Hra bude také v Game Passu

Zdroj: Capcom
2. 12. 2022
Název: Monster Hunter Rise Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , , Datum vydání: 26. 3. 2021

Fanoušci série Monster Hunter to ve smyslu platforem nemají zrovna jednoduché. Neexistuje totiž žádný klíč, podle kterého by se dalo dopředu odhadnout, kde bude další díl dostupný, případně kdy. První díl z roku 2004 dorazil nejprve na PS2, a až po letech na Wii, Monster Hunter 2 nikdy neopustil hranice PlayStationu, třetí i čtvrtý velký díl byl určen výhradně pro konzole a handheldy od Nintenda, aby Monster Hunter: World pro změnu Nintendo zcela ignoroval a dorazil vedle PC pouze na PlayStationu a Xboxu. Tím se dostáváme k aktuálnímu dílu s podtitulem Rise, který před dvěma lety dorazil na Switch, o necelý rok později si jej mohli užít hráči na PC a nyní konečně Capcom potvrzuje, že už zkraje příštího roku budou moci začít hrát fanoušci na PlayStationu a Xboxu.

Nyní již potvrzení zpráva Capcomu navazuje na včerejší únik skrze oficiální účet Xboxu v Německu. Příspěvek, který byl vzápětí smazán, mluvil o vydání Monster Hunter Rise na obou generacích PlayStationu a Xboxu už 20. ledna příštího roku, což vzhledem k původu úniku hráči automaticky pochopili jako věrohodnou informaci a tak s ní začali i nakládat. Netrvalo však příliš dlouho, než Capcom učinil očekávaný krok a datum i všechny čtyři porty potvrdil a upřesnil některé detaily. Tím prvním, a jistě pro mnoho hráčů příjemným, je souběžné vydání na Game Passu, včetně zařazení do knihovny her podporujících Xbox Cloud Gaming. Druhá informace se pak váže k rozšíření Sunbreak, které nebude pro nové platformy k dispozici hned v lednu, ale až v průběhu jara.

K dispozici je také trailer, který sice není příliš výživný ve smyslu detailů o jednotlivých verzích, ale obecně slibuje rozlišení 4K při zachování 60 fps spolu s podporou 3D audia. V závěru pak dochází na popis bonusů k předobjednávkám a detailů ohledně edice Deluxe, které zahrnují zejména seznam stahovatelných přídavků v podobě nových brnění nebo gest či póz. Příjemné nicméně je, že Capcom stlačil cenu, takže základní edici můžete mít už za 1049 Kč a vybavenější edici Deluxe jen o necelých 300 korun víc.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru