Minecraft, Mojang, Mojang zakazuje NFT v Minecraftu

Mojang zakazuje NFT v Minecraftu

Blockchain ani NFT nejsou v souladu s hodnotami Minecraftu, ve hře nesmějí být používány

Zdroj: Mojang
21. 7. 2022
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Zatímco se řada společností pokusila přidat k trendu NFT, což hráči pravidelně kritizují, Mojang se rozhodl vydat jinou cestou. Nejenže nehodlají NFT a blockchain jakkoli implementovat do Minecraftu či navazovat jakoukoli spolupráci, která by s tímto odvětvím souvisela, ale rovněž se snaží zamezit tomu, aby byl Minecraft jakkoli s NFT spojován, a ve hře cokoli souvisejícího s blockchainem studio zakázalo. Své rozhodnutí a závěr pak detailně popsali na svém webu.

Mojang se rozhodl zakročit proti využívání NFT ve hře, jelikož podle jejich prohlášení není blockchain v souladu s jejich hodnotami a hodnotami hry: „Integraci NFT do Minecraftu nepodporujeme ani nepovolujeme.“ Obsáhlý článek pak vývojáři věnovali především těm, kteří NFT obsah tvoří, ale i těm, kteří jej využívají. „Abychom hráčům zajistili bezpečný a inkluzivní zážitek, není povoleno integrovat technologie blockchain do našich klientských a serverových aplikací, stejně tak využívat herní obsah Minecraftu, jako jsou světy, skiny, předměty nebo jiné mody k vytvoření vzácného digitálního aktiva,“ píše se dále v prohlášení.

Integraci NFT do Minecraftu nepodporujeme ani nepovolujeme.

Majitelé serveru mohou i nadále zpoplatňovat vstup, musí tak ale činit za skutečnou měnu, nikoli NFT. Mojang dále celkově upozorňuje na celou technologii blockchainu a NFT s tím, že je háklivá na podvody a jejich hodnota je značně spekulativní a nejistá. Jsou si vědomi toho, že vzniká NFT spojené se hrou, ale mimo hru samotnou. I tento postup pochopitelně odmítají a vytýkají, není ovšem v jejich silách takovým praktikám zamezit.

Minecraft, Mojang, Mojang zakazuje NFT v Minecraftu

Mezitím ve Square Enix...

Oproti tomu Square Enix se do NFT pouští stále víc a víc. Nově bylo oznámeno, že nové připravované figurky a sběratelské karty budou spojeny s NFT, součástí tedy bude i digitální kopie předmětu nebo další digitální karty. Obojí navíc může být doloženo certifikátem pravosti, který bude rovněž založen na blockchainu.

Figurku Clouda z Final Fantasy VII ve velikosti přibližně 15 cm je už dokonce možné předobjednat, a to za cenu 130 dolarů pouze ve fyzické podobě, případně za 150 dolarů ve fyzické i digitální. Vyjít má ovšem až na podzim 2023.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru