Minecraft, Mojang, Mojang má pracovat na dalších hrách ze světa Minecraftu

Mojang má pracovat na dalších hrách ze světa Minecraftu

Podle nových spekulací vznikají dva tituly. Nemá jít o pokračování Dungeons ani adventur

Zdroj: Mojang
24. 9. 2021
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Magazín Windows Central, který se rozhodně nestydí přicházet se zaručenými zprávami z hájemství Microsoftu, naznačuje budoucí vývoj Minecraftu. Novinář Jez Corden jde na „odhalení“ nových projektů poměrně zeširoka a vyznává se nejprve z lásky k tomu, jak zástupci studia Mojang pracují se sociálními sítěmi. Pokud autory Minecraftu nesledujete, měli byste vědět, že už nějakou dobu oblažují fanoušky nostalgickými obrázky a krátkými animacemi, v nichž přetváří Minecraft do podoby neexistujících retro pixel-artových titulů. Ty připomínají slavné hry z éry NESu či Game Boye a přináší s sebou nostalgií ovlivněnou tužbu, aby skutečně existovaly. Co když se ale ve skutečnosti jedná o způsob, kterým Mojang naznačuje věci budoucí a co když už několik měsíců sledujeme chystanou novinku?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Minecraft (@minecraft)

Tuto otázku si Windows Central pokládá, staví se k ní ale spíše řečnicky, nežli věcně. Přesto Corden v závěru článku naznačí, že od důvěryhodných zdrojů ví minimálně o dvou projektech v souvislosti s Minecraftem, na kterých se má pracovat, nenaznačuje ale, že by se v reálnou hru měly přetvořit některé ze zveřejněných animací. Na nich je možné sledovat povědomý svět Minecraftu doslova z jiného úhlu, ať už se bavíme o zboku viděné plošinovce nebo o izometrickém RPG. Bez ohledu na jiné proproce a design některých částí z nich Minecraft rozhodně poznáte a bylo by nepochybně zajímavé prozkoumávat tenhle svět i trochu jinak, než obvyklým first person pohledem. Nakonec, nebylo by to poprvé, kdyby Mojang nebo další spolupracující studia nezkusila něco nového, jako tomu bylo v případě diablovky Minecraft Dungeons nebo příběhových adventur Minecraft: Story Mode od Telltale.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Minecraft (@minecraft)

Právě jejich pokračování se ale podle Cordena dočkat nemáme, protože by v obou případech mělo jít o úplně nové tituly. „Ani já ale nemám ponětí, jak by tyto hry mohly vypadat. Třeba zjistíme, že všechny ty pixel-artové příspěvky jsou náznaky plnohodnotného projektu, nebo ne. Jeden může pouze doufat,“ dodává Corden a nechává ve vzduchu viset spoustu otazníků. S přihlédnutím k tomu, jak populární Minecraft je, bychom se ale ve finále nedivili vůbec ničemu a dá se poměrně bezpečně očekávat, že značka neskončí u své původní podoby. Za připomenutí nicméně stojí, že kromě Minecraftu a Minecraftu Dungeons mají lidé z Mojangu na svém kontě také karetní hru Caller’s Bane, strategii Crown and Council a vedle toho se účastnili celé řady herních jamů, kde rovněž vznikaly zajímavé prototypy. A nakonec, zapomenout nesmíme ani na koncepty, které měl rozpracované původní autor Minecraftu Markus Persson. Šlo o hru, vznikající ve spojitosti s Legem a také sandboxový vesmírný simulátor, vycházející z Perssonovy obliby ve hře Elite.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Minecraft (@minecraft)

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru