FIFA 22, EA Sports, Mohla by se FIFA přejmenovat na EA Sports FC?

Mohla by se FIFA přejmenovat na EA Sports FC?

Polygon si všiml, že si Electronic Arts zaregistrovali tento název minulý týden v Evropě

Zdroj: EA
8. 10. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Včera jsme vás informovali, že společnost Electronic Arts sama v tiskové zprávě zaskočila fanoušky konstatováním, že uvažuje o přejmenování série FIFA. Okamžitě se rozjely vážně i převážně nevážně míněné debaty o tom, ja by se fotbal od EA mohl v budoucnu jmenovat. A jeden potenciální kandidát zaujal magazín Polygon – EA Sports FC. Ten jako první upozornil na skutečnost, že si Electronic Arts v Evropě tento název registrovali už minulý týden.

Jde o třetí nejdéle fungující podobné partnerství na poli sportovních her od EA.

Mluvčí EA odmítl tuto spekulaci jakkoli komentovat. Nutno zdůraznit, že termín EA Sports FC nebo Football Club už firma v minulosti používala v sérii FIFA coby součást komunitní vrstvy, ale i tak to působí, že tady jde o něco jiného. Už včera jsme přitom zdůrazňovali, že vydavatel by nepochybně toto téma vůbec neotevřel, pokud by pro něj nebylo skutečně aktuální. Možná se pokusil i tímto způsobem zjistit, co by na potenciální ztrátu slavného jména říkali fanoušci.

Jak jsme psali, pod názvem FIFA vychází fotbalová série od EA od roku 1993, kdy debutoval FIFA International Soccer pro Mega Drive, který později vyšel také na další platformy. Šlo o první hru s licencí od FIFA, která jí propůjčila právě i své jméno. Polygon připomíná, že jde o třetí nejdéle fungující podobné partnerství na poli sportovních her od EA. Série Madden NFL vychází od roku 1988 (John Madden Football) a NHL od roku 1991 (NHL Hockey).

Vlastní značka namísto poplatků?

“Zabýváme se myšlenkou přejmenovat naše globální fotbalové hry od EA Sports. To znamená, že přezkoumáváme naši smlouvu, pokud jde o práva na jméno, s FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací, pozn. red),” uvedli včera Electronic Arts s tím, že tato část je oddělena od všech ostatních oficiálních partnerství a licencí napříč celým fotbalovým světem.

EA se takovým krokem mohou potenciálně zbavit nutnosti platit za jméno. Navíc si možná říkají, že by se vyplatilo vybudovat vlastní silnou značku, která už se nepotřebuje opírat o název existující organizace. Nacpat přímo do titulu jméno EA Sports může být firemní strategie. Podívejte se třeba na chystané hry EA Sports College Football a EA Sports PGA Tour. Přesto není třeba zdůrazňovat, že ve světě sportovních her jde o běžné pravidlo. I NHL se jmenuje podle slavné severoamerické soutěže, i když tu najdete také jiné ligy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru