Call of Duty: Modern Warfare II (2022), Activision, Modern Warfare II postrádá při vydání část obsahu

Modern Warfare II postrádá při vydání část obsahu

Vedle chybějící mapy mají hráči problém s bonusy či crossplayem. Jiná mapa se však vrátila

Zdroj: Activision
29. 10. 2022
Název: Call of Duty: Modern Warfare II (2022) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Včera konečně oficiálně vyšlo nejnovější Call of Duty: Modern Warfare II, plnohodnotný start se ovšem neobešel bez nějakých těch komplikací. Kromě problémů s připojením, které hráči zažívali už v betě, se objevil i problém s cross-playem nebo bonusy ze speciální edice hry. Někteří rovněž právem postrádají jednu z map, jež se nacházela v betě, ale nyní ve hře není k nalezení. Oproti tomu se však další mapa pro změnu do hry vrátila, ačkoli před časem beze slova zmizela. A další hráče může navíc překvapit i obsah samotného herního disku, který obsahuje pouhých 70 MB dat, jak jsme informovali ve čtvrtečním článku.

Modern Warfare II v současnosti nabízí 10 map pro zápasy 6v6, přičemž hráčům pochopitelně neuniklo, že mezi nimi není mapa Valderas Museum. Ta byla přitom dostupná a hratelná v betě, což může být zároveň důvod jejího odstranění. Activision se nijak k absenci mapy dosud nevyjádřil, faktem ovšem je, že byly během bety ohledně mapy četné stížnosti. Hráči si například hojně stěžovali, že je mapa pro módy 6v6 příliš velká, čili je možné, že se ji vývojáři rozhodli přepracovat a později bude do hry vrácena. Nebylo by to překvapivé vzhledem k tomu, jak lidé z Infinity Ward vnímali zpětnou vazbu a nakolik se snažili hráčům vyjít vstříc.

S mapou Crown Raceway je to v podstatě naopak. Mapa byla původně oznámena a známa jako Marina Bay Grand Prix a inspiraci si našla v singapurském závodním okruhu F1 Marina Bay Street Circuit. Během září se ovšem zmínky o mapě náhle vytratily, a to nejen ze hry samotné během otevřené bety, ale i z propagačních materiálů. Ani k tomuto incidentu se Activision nijak nevyjádřil, a to ani po četných dotazech. Ve hře ji však nyní překvapivě najdeme, ovšem právě již pod názvem Crown Raceway. Spekuluje se, že důvodem mohly být licenční problémy právě s vedením F1. Samotný návrat mapy pak naznačil již datamining v minulém týdnu.

Kromě rošády map ovšem došlo i na problém s Vault edicemi hry pro PlayStation. Call of Duty: Modern Warfare II – Vault Edition se prodává za 100 dolarů a vedle cross-gen bundlu (tedy hry v nativních verzích pro PlayStation 4 i PlayStation 5) nebo battle passu na jednu sezónu nabízí například i čtyři operátory navíc – Ghosta, Soapa, Farah a Price. Problém je ovšem takový, že se většině vlastníků této edice bonusový obsah jednoduše nezobrazuje. Totéž se týká i operátora Oniho, jenž je předobjednávkovým bonusem právě na PlayStationu. Vývojáři naštěstí nabídli poměrně snadné řešení, které spočívá v obnovení licencí v nastavení účtu, což by mělo tento chybějící obsah zpřístupnit. Stěžují si ovšem i hráči na Xboxu a PC, kteří nemohou ve hře deaktivovat cross-play, ve verzích pro PlayStation ovšem možnost cross-play vypnout zůstala.

Pomineme-li chyby, řada hráčů poukazuje také na to, že hře chybí některé funkce, které jiné hry ze série Call of Duty obsahovaly již při vydání. Několik takových seznamů se objevilo například na Redditu nebo Twitteru, kde se zklamaní hráči vzájemně doplňují a dávají dohromady, co postrádají v multiplayerové části hry. Zmiňován je například hardcore mode, žebříčky, výzvy, statistiky, celkově odměny za hraní, oznámení nových odemčených a zpřístupněných věcí nebo kasárna. Očekává se, že se většina (ne-li všechno) postupně objeví v souvislosti se startem první sezóny, hráči však rozhodně neskrývají rozpaky, že se jim tohoto obsahu nedostalo již při samotném vydání. První sezóna Call of Duty: Modern Warfare II bude spuštěna 16. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru