Modder rozjel Grand Theft Auto III na Switchi

Modder rozjel Grand Theft Auto III na Switchi

Neoficiální verze nefunguje ideálně, ale dokazuje, jak by to GTA na konzoli slušelo

Zdroj: Modern Vintage Gamer
29. 9. 2020

Zatímco dřív byla série Grand Theft Auto na handheldech poměrně častým hostem, a to i na těch od Nintenda, na Switchi byste GTA hledali marně. Zatím. Ale nejprve si trochu zavzpomínejme. První dva díly třeba vyšly ještě na Game Boy Color. Grand Theft Auto Advance pak samozřejmě na Game Boy Advance a Chinatown Wars kromě DS i na PSP, které se navíc mohlo pochlubit vlastními tituly Liberty City Stories a Vice City Stories. Switch ale zatím čeká marně.

Výsledek zatím není stoprocentní, během hry naráží na chyby i propady frameratu, ale pořád se jedná o zajímavý koncept, který stojí za pozornost.

Tedy na oficiální vydání, protože homebrew komunita se opět činila. Youtuber eradicatinglove mezi prvními ukázal, že dokázal dostat na Switch Grand Theft Auto III z roku 2001. S podobným videem přišel i autor kanálu Modern Vintage Gamer. Výsledek zatím není stoprocentní, během hry naráží na chyby i propady frameratu, ale pořád se jedná o zajímavý koncept, který stojí za pozornost.

V doku má GTA III běžet až v rozlišení 1080p a 30 fps, v handheldovém režimu pak v 720p a 30 fps. I když výkon není optimální, titul je s přimhouřením oka zřejmě hratelný. Nutno ovšem zdůraznit, že Rockstar asi z podobných experimentů může mít poněkud smíšené pocity. Jinými slovy, nejedná se o dvakrát legální pokus.

Původním autorem je modder s přezdívkou Graber. Samozřejmě hru není možné spustit na Switchi bez dalších zásahů do firmwaru, které vždy děláte jen na vlastní riziko. Jako zdroj samotné hry pak posloužila upravená PC verze. Zdaleka tedy nestačí jen párkrát kliknout a hotovo.

O schopnostech Switche nikdo nepochybuje. Koneckonců tu fungují open worldy jako L.A. Noire, Lego City Undercover nebo Saints Row. Celý příběh nás zaujal spíš proto, že by mohl povzbudit společnost Take-Two Interactive, respektive Rockstar, aby sama začala přemýšlet o oficiálním portu některého ze starších dílů. Nepochybně by po něm byla velké poptávka, jak naznačuje neoficiální port GTA III.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru