Mod propojuje světa Dooma s enginem Serious Sama

Mod propojuje světa Dooma s enginem Serious Sama

Serious Doom nabízí známá monstra i zbraně, do konce roku přinese i obsah z Eternal

Zdroj: Steam Workshop
20. 3. 2020

Frenetická akce Doom Eternal vychází na konzolích i na PC právě dnes a kdo by snad neměl v plánu kupovat plnou verzi hry, či kdo by se jen chtěl na hru podívat tak trochu jiným pohledem, ten může zavítat do světa Serious Sama. Právě pro Serious Sam: The First Encounter totiž vzniká pozoruhodná modifikace, díky níž lze svět sci-fi střílečky Doom spatřit z docela odlišné perspektivy.

Projekt Serious Doom: Hell in Egypt ukazuje komplexní přenos mechanik a vlastností Dooma z roku 2016 a v budoucnu nabídne dokonce i obsah z letošního Eternal. Díky tomu se mohou hráči těšit nejen na zběsilé tempo, ale například i na staré známé předměty, na již osvědčené prvky výbavy i na nepřátele. Konkrétněji lze v designově nijak zásadně upravovaných prvních pěti úrovních ze Serious Sam: The First Encounter zápasit se známými démony vycházejícími právě z Dooma z roku 2016 a navrch nechybí ani povědomé uživatelské rozhraní. Byť zrovna to, dle souhrnu často kladených dotazů na Steamu, ještě nefunguje úplně stoprocentně. Chybět samozřejmě nesmí ani řetězová pila, s jejíž pomocí lze z padlých nepřátel vydolovat více nábojů. Stejně tak jsou na místě také zdraví doplňující útoky na blízkost, známé power-upy, teleporty a především zběsilé tempo, které je pro reboot značky typické a které už lépe odhaluje níže přiložená upoutávka:

U tohoto pokusu to ale určitě nezůstane, neboť autor modifikace s přezdívkou Danny S. se slibuje po kratší a maximálně dva měsíce trvající pauze k vývoji modifikace ještě vrátit. Do Serious Sama chce mimo jiné dodat prvky a předměty z Doom Eternal, byť je samozřejmě otázkou, co na to samotná Bethesda. Zatím ale tvoří a nikdo mu jeho práci nezatrhl, tak nezbývá než doufat a držet palce. V současnosti má za sebou Danny zhruba dva roky tvorby a výsledkem je oněch novým obsahem naplněných pět úrovní. Doufá ale, že ještě letos bude moci nabídnout ještě více: „Do konce roku můžete očekávat plnohodnotný Serious Doom naplněný spoustou obsahu z Eternal a k tomu dokonce i věci, které se nezdály být v Serious Sam možné.”

Určitě ale není v plánu multiplayer a stejně tak ani nebude v provozu režim rozdělené obrazovky. Stejně tak se hráči nedočkají ani příběhového režimu. Centrem dění je a i nadále zůstane pouze frenetická akce, o jejíchž kvalitách se můžete přesvědčit buďto zprostředkovaně za pomocí výše přiloženého videa, anebo rovnou na vlastní kůži. Serious Doom: Hell in Egypt totiž můžete ve formě demoverze stahovat ze Steam Workshopu, nutností je ale samozřejmě vlastnictví Serious Sama, detaily už ale naleznete v předešlém odkazu.

Duke Nukem 3D, FormGen, Zahrajte si Duke Nukem 3D v enginu Serious Sama

Móda seriózních modů

Serious Doom není prvním podobným projektem a v této souvislosti lze ještě připomenout akci Serious Duke 3D. Ta je ve své podstatě myšlenkám předělávky Dooma velmi podobná, nicméně v tomto případě byla do enginu Serious Sama předělána celá první část kampaně a nejednalo se tedy pouze o umístění známých objektů či zbraní. Více se můžete dočíst v tomto článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru