Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Scenáristé Zaklínače 3 se báli, že mají ve hře málo questů

Mod pro Zaklínače 3 přibližuje podobu hry ukázce z E3

Modder propůjčil Geraltovi bohatší sadu pohybů. Řada z nich se v průběhu vývoje vytratila

Zdroj: CD Projekt Red
26. 5. 2020
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

V herním průmyslu není nikterak zvláštní fakt, že se herní ukázky předcházející vydání toho či onoho titulu nakonec liší od skutečnosti, nicméně někdy to ani nemusí nutně znamenat například tolik neoblíbené zhoršení výsledné kvality, ale pozvolnou změnu atmosféry či postupné zásahy do herních mechanismů. To byl i příklad třetího dílu Zaklínače, jehož finální podoba vypuštěná v květnu 2015 vypadala v několika ohledech jinak, než jak CD Projekt Red hru prezentoval například na E3 o rok dříve. Ovšem moderská scéna na PC to tak nechat nechtěla a při pětiletém výročí hry přišel zásah do kódu a přišly zajímavé úpravy. Neočekávejte ale zkrášlení hry, řeč je totiž v tomto případě o změnách týkajících se pohybu Geralta.

Při použití ovladače nabídne Geralt pohyb o čtyřech různých rychlostech: chůze, běh, rychlý běh a sprint.

Co se autorovi s přezdívkou DreLL47 nelíbilo, je výsledné zjednodušení pohybu postavy Bílého vlka, takže z toho důvodu se jím provedené zásahy do hry týkají tohoto tématu a následně se dělí do dvou kategorií: pohyb a soubojový systém. V otázce pohybu se novinky ještě liší dle toho, zda hráč používá ovladač, anebo klávesnici. Při použití ovladače nabídne Geralt pohyb o čtyřech různých rychlostech: chůze, běh, rychlý běh a sprint. S klávesnicí pak odpadne možnost pomalejšího běhu. Důvodem pro přidání těchto možností je pak větší flexibilita a spolu s tím i drobná úprava samotného zážitku ze hry.

Při soubojích jsou úpravy o něco nápaditější a zde se tvůrci DreLL47 podařilo pohyby podstatně více přiblížit dřívější E3 prezentaci hry. Změny se týkají zejména úskoků a úhybů s tím, že DreLL47 v některých případech recykloval a zřetězil stávající animace. Jinde ale odemkl či přidal zcela nové tak, aby se dojem ze hry co nejvíce přiblížil oné prezentaci. Z dalších úprav pak lze ještě vypíchnout animace průzkumu či přepracované výskoky. Více už fanouškům hry může přiblížit níže přiložené video, které všechny novinky ukazuje v kontrastu se základní verzí hry.

Spolu s řadou již dostupných grafických modifikací tak lze ze třetího Zaklínače udělat něco podstatně odlišného a přiblížit hru nejen dřívějším ukázkám, ale především také moderním standardům. Dle komunity poslední dobrodružství Geralta stárne především velmi pomalu. Modifikace je ke stažení na webu Nexus a pokud snad teskníte nad koncem této ságy, tak nezapomínejte, že svět Zaklínače se v podání CD Projektu Red určitě vrátí. Již dříve si vydavatel urovnal vztahy s Andrzejem Sapkowským a sliby o návratu do světa vědmáků již dříve také padly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru