Mod pro Half-Life 2 zve na návštěvu do Jurského parku

Nechybí známé lokace, boj o holý život ani spousta vyhynulých a přesto hladových dravců

Zdroj: Jurassic Life
21. 3. 2020
Název hry: Half-Life 2 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2004 Platformy: , , , , , , Žánr:

Komunita hráčů spjatá s Half-Life 2 i téměř šestnáct let po vydání hry nepřestává překvapovat a i po celé té době dokáže ještě přicházet s novými a zajímavými modifikacemi. Po nedávno dokončeném obřím projektu Black Messa máme tu čest vám ukázat další výplod ambiciózní tvorby fanoušků a i v tomto případě si tvůrci vypůjčili slavnější licenci. V tomto případě jde o Jurský park, který lze nově navštívit v podobě tradiční střílečky.

Znalci značky přitom mohou poukázat na to, že právě akční tituly nejsou pro Jurský park typickým žánrem. Za rovnou tři dekády dorazila celá řada her nejrůznějších žánrů, akce z pohledu první osoby mezi nimi ale nebyla. Nad důvody nemá cenu spekulovat, může to být třeba jen proto, že držitelé licence neschvalují bezpředmětné násilí páchané na vyhynulých druzích, nicméně dnes představená modifikace jménem Jurassic Life jim zjevně nijak nepřekáží. A díky tomu si ji můžete na vlastní pěst vyzkoušet. Demoverzi lze stahovat ze serveru Mod DB (nutností je samozřejmě mít zakoupený Half-Life 2) a níže se můžete podívat na krátkou upoutávku.Ta láká na dnes již téměř dokončený projekt a pochází údajně ze starší verze modifikace. Dnes je to prý ještě o něco hezčí a vyladěnější.

Ona dokončenost v tomto případě spočívá v tom, že modifikaci lze projít od začátku až do samotného konce, vývojáři by však rádi ještě celý projekt trochu doladili a na to konto v popisu modu opatrně odrazují od předčasného nadšení: „Kampaň s příběhem je v Jurassic Life konečně hratelná od první animace až po závěrečné titulky. Byla to dlouhá cesta, ale z velké části jsme to zvládli. Pozor ale před otevíráním šampaňského a taháním slavnostních klobouků – ještě nejsme na konci. Před finálním vydáním je toho ještě hodně, co je třeba vylepšit a vyleštit.” Hotovo by každopádně chtěli mít ještě letos a co se týče oné dlouhé cesty, tak pro zajímavost lze zmínit, že první zmínky o modifikaci pocházejí už z roku 2006.

Z hlediska náplně každopádně tvůrci slibují vlastní pojetí a zcela nový příběh zasazený do známého univerza a do doby, ve které se odehrával první celovečerní snímek. V popisu výše přiložené upoutávky je uvedeno: „V Jurassic Life hrajete strážce Roberta Muldoona, který byl najat, aby udržoval pořádek v jedinečném Jurském parku, který se nachází na ostrově Isla Nublar. Náš příběh není přísně založen na filmech nebo románech, ale spíše na našem vlastním příběhu s inspirací získanou ze světa Jurského parku.” Takže pokud byste rádi do tohoto univerza zavítali v rámci žánru FPS a chtěli byste si například zavzpomínat na sérii Turok, tak určitě neváhejte.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru