Fallout 4, Bethesda Softworks, Mod pro Fallout 4 nás láká do prosluněného Miami

Mod pro Fallout 4 nás láká do prosluněného Miami

Postapokalyptická pustina nikdy nebyla barevnější než na Floridě. Je to plnohodnotné DLC

Zdroj: Fallout: Miami
15. 9. 2020
Název: Fallout 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2015

Autoři slibné modifikace Fallout: Miami se po delší době připomněli novou profesionálně střiženou upoutávkou, která se zaměřuje především na prostředí této netrpělivě očekávaná neoficiální expanze. A nutno hned na začátku zdůraznit, že trailer vypadá opravdu výborně. Projekt si proto zaslouží, abychom si ho představili podrobněji.

Na své pouti se setkáme s novými nebezpečnými tvory, jako jsou třeba zmutovaní agresivní plameňáci…

Fallout: Miami nás vezme na prosluněnou Floridu a má jít o plnohodnotné komunitní DLC. Cílem autorů je v nových kulisách přinést vlastní příběh, hlavní i vedlejší mise, postavy a nové společníky. Příběh se má točit okolo boje mezi svobodou a řádem. Dříve oblíbená turistická destinace kdysi přitahovala bohaté návštěvníky z celého světa, ale dnes je v rozkladu a ovládají ji různá společenství s vlastními pravidly i přesvědčením.

Na své pouti se setkáme s novými nebezpečnými tvory, jako jsou třeba zmutovaní agresivní plameňáci… Čeká nás exotické prostředí hýřící barvami, které nejsou jinak pro sérii typické. Samozřejmostí jsou i volby, které ovlivní váš vztah k různým aliancím. Nápad na rozšíření se zrodil už v roce 2016 a na počátku stál jediný modder s přezdívkou Mika999. Brzy se spojil s dalšími autory a poslední dva roky se už na Miami pracuje velmi intenzivně. V roce 2018 se také začal projekt víc hlásit o zájem veřejnosti prostřednictvím různých ukázek.

Rozsah modu bude prý srovnatelný s oficiálními rozšířeními, narazíme na nové vybavení a chybět nebude ani dabing, i když samotný hlavní hrdina je “němý”. Rozloha mapy má být dvakrát větší než v případě Far Harbor, což bylo třetí rozšíření pro Fallout 4 od Bethesdy. Ostatně k tomu, abyste modifikaci spustili, budete podle autorů potřebovat nejen Fallout 4, ale právě i DLC Far Harbor a Nuka World.

Autoři neplánují zakomponovat do příběhu mnoho postav a frakcí z předchozích her. Místo toho se chtějí soustředit na představení nových stran, které lépe zapadnou do prostředí Miami a souzní s jeho kulturou i historií. Doufají přitom, že si fanoušci nováčky oblíbí. Jinak je ale hra zasazena do přibližně stejného období jako Fallout 4. I proto může jeho příběh navázat na základní hru a můžete v něm pokračovat se stejnou postavou.

Na vývoji se podílí amatéři i profesionálové, kteří na projektu pracují dobrovolně a ve svém volném čase. Proto je pro autory velmi obtížné slibovat nějaké termíny, i když mají vlastní interní jízdní řád, kterým se řídí. Zatím ale není jasné, kdy modifikaci vyjde. Její vývojáři neplánují verzi pro konzole, Miami míří jen na PC kvůli omezením daným na PS4 a Xboxu One. Autoři modifikace přirozeně stále shání další pomocníky.

Za pozornost stojí i další komunitní projekty ze světa Falloutu, o kterých jsme psali už dříve. Project Arroyo chce vzkřísit Fallout 2 ve Falloutu 4. Autoři modu Capital Wasteland do čtyřky předělávají Fallout 3. Fallout: New California je prequel New Vegas a hráče vezme do Kalifornie. Další fanoušci zase předělávají New Vegas do Falloutu 4.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru