Mobilní Steam se po letech dočká nové verze

Mobilní Steam se po letech dočká nové verze

Stagnující aplikaci čekají aktualizace a mnohá vylepšení. Můžete si vyzkoušet betaverzi

Zdroj: Steam
25. 8. 2022

Mobilní aplikace Steamu vypadá dlouhé roky stejně a kromě toho, že se nijak nevyvíjela a už nějakou dobu neodpovídá dnešním trendům v designu aplikací, postrádala především řadu důležitých funkcí nebo působila zmatečně. Valve si to konečně uvědomil a rozhodl se svou aplikaci modernizovat a vylepšit. Navíc si můžete novou verzi stáhnout, stačí se zapojit do betatestování a následně stáhnout veřejně dostupnou verzi aplikace na Google Play pro Android. Uživatelé iOS to mají o něco složitější, ti tak budou muset učinit skrze aplikaci TestFlight, a navíc je počet účastníků omezen na 10 tisíc lidí.

Testovací verze aplikace rozhodně působí mnohem lépe, skutečně takovým „modernějším dojmem“. Už v tuto chvíli se aplikace snaží o další jazyky, což platí i o češtině, ale její části jsou samozřejmě anglicky, což není překvapivé. Čeština zůstává z většiny zachována tam, kde se nic neměnilo. Nové je například přihlašování včetně funkce Steam Guard, která se nově nespoléhá jen na textový a číselný kód, ale i na QR kód. Hlavní stránka působí podobně, můžeme si však povšimnout změny rozhraní a horní i dolní nabídky.

Dolní nabídka obsahuje pět záložek, přičemž první je (k mému překvapení, minimálně u mě) střídavě seznam přání nebo přidání prostředků do peněženky. Druhou jsou novinky, které mají pohlednější zpracování, třetí je Steam Guard. Čtvrtá záložka jsou notifikace, jež v tuto chvíli shromažďují veškerá upozornění dohromady, ať už jde o žádost o přátelství, komentáře nebo přírůstky v inventáři. Poslední je klasické menu, kde najdeme všechny předchozí, dále i potvrzení obchodů, knihovnu a komunitu. Řada věcí ovšem zatím zůstala zachována z původní verze.

Nově je zde navíc možnost přihlášení a přepínání mezi vícero účty. To však může být jen začátek nových funkcí. Kromě toho, že bude potřeba přepracovat některé části do nové podoby, očekává Valve zpětnou vazbu a další nápady od samotných uživatelů, aby mohli vyladit aplikaci i k jejich spokojenosti, k čemuž slouží i zvláštní skupina pro testery. Teprve pak vydají finální verzi pro veřejnost. Chcete-li si však novou aplikaci vyzkoušet už teď, otevřený beta test je nadále dostupný.

Jak si stáhnout novou aplikaci?

V případě Androidu otevřete na svém zařízení tento odkaz a připojte se k testování. Pak stáhněte současnou aplikaci. Pokud máte iOS, otevřete na svém zařízení tento odkaz a nechte stáhnout aplikaci TestFlight. Poté proběhne stažení nového Steamu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru