Call of Duty: Vanguard, Activision, Množí se důkazy o Call of Duty: Slipstream

Množí se důkazy o Call of Duty: Slipstream

Jméno alfy letošního dílu série nemusí být podtitulem. Stejné to bylo i s Black Ops Cold War

Zdroj: ilustrační foto, Activision
4. 7. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Zatímco značná část tajemství za letošním dílem série Battlefield už byla skrze oficiální představení odhalena, na odtajnění detailů novém Call of Duty stále čekáme. Kromě potvrzení, že hra letos skutečně vyjde, o ni Activision neřekl nic bližšího, což platí také o vývojářích – s největší pravděpodobností týmu ze Sledgehammer Games. Přesto se k nám zejména prostřednictvím insidera Toma Hendersona dostalo opravdu spoustu informací, které v určité míře potvrzovala i jednotlivá herní média. Nejaktuálnější spekulace se pak znovu točí kolem možného podtitulu, za který byl a stále je považován Vanguard. Na Battle.netu a nově také na serverech PlayStation Network se však objevila domnělá alfaverze chystaného Call of Duty s velikostí přes 30 GB, která nese označení Slipstream.

O prvním výskytu balíku dat na Battle.netu jsme původně ani nechtěli psát, přes víkend se ale stejný zápis objevil i na serverech Sony a je nyní už zcela zřejmé, že se Slipstream týká Call of Dut a něco znamená. Zkraktovitě by se mohlo zdát, že jde o skutečný, vývojáři konečně potvrzený podtitul nové hry, nesmíme však zapomínat na podobnou situaci z loňského roku. Vývojáři Black Ops Cold War od ledna 2020 testovali alfu s kódovým označením The Red Door, které se tematicky pojilo s příběhem, ale název neměnilo. Dá se proto očekávat, že i Slipstream je jen označením bety a na odhalení názvu budeme muset počkat.

Ať už ale nakonec berou vývojáři Slipstream jakkoliv, klaníme se spíše k tomu, že jde jen o kódové označení.

Co se týče onoho slova Slipstream, které je v logu barevně vyvedeno s odkazem na americkou vlajku a fontem připomíná letecký nápis, může znamenat buďto ono víření vzduchu za pohybujícím se předmětem – například právě letadlem – nebo označení literárního žánru, které do sebe mixuje sci-fi, fantasy a fikci obecně. I to by ostatně na Call of Duty sedělo, vezmeme-li v úvahu nedílné spojení posledních dílů se zombíky, kteří jsou pochopitelně výplodem scenáristické představivosti autorů. Ať už ale nakonec berou vývojáři Slipstream jakkoliv, klaníme se spíše k tomu, že jde jen o kódové označení a alespoň prozatím vsázíme na spekulovaný podtitul Vanguard.

Jak to celé dopadne, nám Activision pravděpodobně poví v nadcházejících týdnech, konkrétní datum odhalení hry ale stále neznáme. Připomínáme rovněž, že test Black Ops Cold War pod zmiňovaným označením The Red Door sice probíhal už od ledna, ale hra byla oficiálně představena až v polovině srpna, takže má Activision stále čas a spekulace o problémech či možném odkladu tak stále ještě nejsou úplně na místě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru