Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Mnoha hráčům nejde Watch Dogs: Legion na Xboxu uložit

Mnoha hráčům nejde Watch Dogs: Legion na Xboxu uložit

Zásadní chyba v podstatě zamezuje dlouhodobé hraní. Ubisoft ji opraví až začátkem prosince

Zdroj: Ubisoft
23. 11. 2020
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

V letošní nabité sezóně se to může zdát jako věčnost, ovšem od vydání Watch Dogs: Legion na předchozí generaci konzolí neuběhl ani měsíc. Spoustu hráčů si navíc šetřilo londýnské dobrodružství od Ubisoftu až na nové konzole, takže se ke hře dostali teprve v první polovině listopadu, jak byl do prodeje uváděn Xbox Series X|S a následně i PlayStation 5. Legion je proto i nadále aktuální záležitostí, na kterou se ale naneštěstí pro vývojáře snáší vlna kritiky ze strany těch, kdo se hru pokouší hrát na novém Xboxu. Vinou dosud neopravené chyby se totiž mnohým hráčům neuloží při vypnutí hry jejich postup a jediné, co jim zbývá, je buďto hrát stále dál, nebo se alespoň spolehnout na funkci Quick Resume. V kombinaci s občasným padáním, nebo nutnosti vynutit ukončení hry například kvůli nevyskakujícím achievementům, však není toto řešení neprůstřelné a oficiální diskuze se plní rozezlenými příběhy lidí, kteří přišli o velké množství odehraných hodin.

Nezdá se, že by chyba měla nějaký vzorec, kterému se lze vyhnout a řešení tak zůstane na vývojářích.

Podle dosavadních reakcí se problém vyskytuje nejen na novém Xboxu Series X|S, ale také na předchozí generaci, zahrnující původní Xbox One i vylepšené revize Xbox One X a S. Co chybu způsobuje, není v tuto chvíli zřejmé, příznaky jsou ale u všech hráčů totožné. „Ahoj, nedávno jsme přešel z Xboxu One (kde hra padala každých 30 vteřin) na Xbox Series X. Teď hra funguje plynule, ale pokaždé, když ji vypnu, neuloží se můj postup, a tak musím pořád dokola opakovat stejné mise,“ píše první hráč ve vlákně, které má momentálně téměř 600 příspěvků. Kromě identických stížností se objevují i další dotazy a domnělá řešení problému, jako například nehrát s režimem trvalé smrti vašich agentů. Nezdá se ale, že by chyba měla nějaký vzorec, kterému se lze vyhnout a řešení tak zůstane na vývojářích. Možné ovšem je, že bug má co dočinění s odpojováním od severů Ubisoftu, kterým netrpí jen Watch Dogs: Legion, ale také Assassin’s Creed Valhalla, kde ovšem hráči podobné chyby nehlásí, protože je možné vytvořit uloženou pozici manuálně.

Závažný problém přitom řeší komunita déle než týden a někteří hráči už začali psát na podporu Ubisoftu, aby získali nějaké vyjádření. To přišlo prostřednictvím odpovědi na jeden z dotazů na Twitteru a rozhodně nejde o nic potěšujícího. „Omlouváme se za tento problém. Tým vývojářů si je vědom chyby a pracuje na opravě. Budeme ji mít k dispozici v patchi na začátku prosince,“ zní prohlášení z oficiálního účtu hry na zmiňované sociální síti, na které podle očekávání hráči zrovna kladně nereagují. „To je nepřípustné. Prostě dejte do hry manuální save a na všech ostatních problémech se servery Ubisoftu můžete pracovat později,“ říká jeden z fanoušků a dává tak vývojářům návod, jak chybu elegantně obejít. Nic takového se ale zřejmě až do začátku příštího měsíce nestane, což zní v kombinaci se zájmem o hru, očekávaném prodejním výkonu a třeba i nepochybně vysokému rozpočtu na její vývoj značně neuvěřitelně.

Že Ubisoft příliš netuší, co jeho nejrůznější oddělení dělají, pak pouze dokazuje přístup komunitní manažerky na Redditu, která před týdnem reagovala na výše popisovanou stížnost a po omluvě žádala hráče, aby zaslal uloženou pozici. Odkaz, který poskytla, ale vedl jen na obecnou stránku podpory Ubisoftu, a jak je z popisu výše patrné, tenhle krok nic neřešil. Naopak, ve zmiňované diskuzi na Redditu se objevil i příspěvek od hráče Watch Dogs: Legion na PS5, kterému se postup hrou také neobjevil a celý problém tak může být plošného charakteru, ačkoliv se zatím mluví v drtivé většině jen o verzi pro konzole od Microsoftu. Počkat je ale to jediné, co lze v tuto chvíli dělat.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru