MLB The Show 21, Sony Interactive Entertainment, MLB The Show 21 bude v den vydání na Game Passu

MLB The Show 21 bude v den vydání na Game Passu

Nejen, že série přišla o letitou exkluzivitu, teď bude na PlayStationu i mnohem dražší

Zdroj: Sony
7. 4. 2021
Název: MLB The Show 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2021

Když společnost Sony uzavírala koncem roku 2019 novou licenční smlouvu na baseballovou sérii MLB The Show, jednou z podmínek asociace Major League Baseball bylo, že hra musí být nejpozději od roku 2021 multiplatformní. Začátkem února tak došlo na potvrzení, že po patnácti hrách v této sérii, které byly exkluzivní pro rodinu konzolí PlayStation, vyjde další díl také na Xboxu a před několika dny byla tato zpráva doplněna ještě jednou zásadní informací. MLB The Show 21 vyjde v den svého vydání 20. dubna na Game Passu a bude přístupná jen za cenu předplatného, namísto 70, resp. 80 eur, které musí zaplatit hráči na PlayStationu 4 a PlayStationu 5.

Informaci v průběhu velikonočních svátků přinesl portál Xbox Wire a pod článkem je podepsán viceprezident oddělení her a virtuální reality přímo pod asociací MLB Jamie Leece. „S nadšením oznamujeme, že hra MLB The Show 21 dorazí v den vydání na Game Pass, takže od 20. dubna bude dostupná na Xbox Series X|S, Xboxu One a také na telefonech či tabletech s operačním systémem Android skrze Xbox Cloud Gaming,“ potvrzuje Leece zmiňovanou informaci. Doplňuje také, že MLB The Show 21 nabídne cross-platform multiplayer a progres, takže je potenciálně možné přecházet z jedné verze do druhé a nenarážet na žádné podstatné limity vlastního účtu.

Pokud se ale vrátíme k tomu, že MLB The Show vycházela od roku 2006 pouze pro PlayStation, což platilo i u předchozí série pojmenované jednoduše MLB, a to už od roku 1997, musíme zprávu doplnit čerstvým vyjádřením Sony. Pro magazín Inverse mluvčí Sony uvedl, že uvedení letošního ročníku do nabídky Game Passu je v souladu s plánem přinést hru co nejširšímu spektru hráčů a potvrdil, že podmínka vzešla přímo od vedení MLB. „Toto rozhodnutí nám nabízí unikátní příležitost, jak z MLB The Show učinit prémiovou značku pro baseballové videohry,“ dodává pak mluvčí a odkazuje tím na smlouvu zmiňovanou v úvodu. Jinak řečeno, pokud by Sony podmínky nepřijala, licenci by pravděpodobně nezískala a vedení baseballové ligy mohlo hledat jiného vývojáře.

Na druhou stranu, vydání hry na jiných platformách nemusí být chápáno pouze jako nevýhoda pro dlouholeté hráče a fanoušky – v některých případech, kdy například Microsoft směle vydává Minecraft i mimo rodinu Xbox a PC, se vše vrací v podobě dalšího (finančního) úspěchu, kterého může dosáhnout i MLB The Show, byť se srovnání nemusí jevit jako úplně adekvátní. MLB The Show je série, která zpracovává v porovnání s fotbalem či basketbalem spíše okrajové sportovní odvětví a hry ze zmiňované série většinou zaznamenávají jeden až dva miliony prodaných kusů. To samozřejmě není málo a v kombinaci s náklady na vývoj rozhodně nemusíme mluvit o finančním neúspěchu, instantní rozšíření hráčské základny ale nemůže být na škodu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru