Star Wars Outlaws, Ubisoft, Mise s Jabbou je ve Star Wars Outlaws jen v season passu

Mise s Jabbou je ve Star Wars Outlaws jen v season passu

Jedinou možností, jak si zahrát, je koupě dražších edic. Samostatně season pass koupit nelze

Zdroj: Ubisoft
16. 4. 2024
Název: Star Wars Outlaws Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 30. 8. 2024

Ačkoliv na vydání Star Wars Outlaws dojde teprve na konci léta, hra už se stala předmětem několika nepříjemných kauz. Dáme-li stranou individuální dojmy hráčů z posledního traileru, byla tu například potvrzená nutnost připojit konzoli k internetu i během instalace z disku, proti které se hráči staví s odkazem na to, že jde o fyzický nosič a hlavně singleplayerovou hru. Pokud se ale pachuť téhle nepříjemnosti stihla v uplynulých dnech rozplynout, přichází další, tentokrát spojená s obsahem, který bude na den vydání k dispozici jen těm, kdo si koupí jednu z dražších edic hry a zajistí si přístup k season passu.

Na problém upozornil například magazín VGC, nicméně diskuze se rozběhla po celém internetu a hráči rozhodně nešetří kritikou. Ačkoliv season pass není ničím, s čím by přišel Ubisoft, hráči jednak opakují, že Star Wars Outlaws je singleplayerovou hrou a jednak poukazují na to, že mise s Jabbou the Huttem už zkrátka ve hře je a vývojáři, resp. vydavatelé pouze chtějí peníze navíc, aby se k ní hráči dostali. O kolik víc, není těžké zjistit, vzhledem k tomu, že season pass momentálně obsahují jen edice Gold a Ultimate. Pokud bychom tedy měli použít například ceny z PS Storu (shodné jsou i na Xbox Storu), základní verze hry přijde na 1999 Kč, ovšem edice Gold na 2999 Kč a edice Ultimate dokonce na 3499 Kč.

Zdroj: Ubisoft

Co se týče lákání na misi s Jabbou, vývojáři sami uvádí, že se jedná o „exkluzivní obsah na den vydání pro majitele season passu“ a přidávají i krátký popis toho, co hráče čeká. Ve chvíli, kdy hlavní hrdinky Kay bude dávat dohromady tým pro loupež Canto Bight, obdrží zprávu od samotného Jabby the Hutta s tím, že mu ND-5 už několik let dluží kredity a že se už přiblížil den zúčtování. Na misi ale nevyrazíte, pokud neutratíte za hru alespoň o 1000 korun více. Co víc, season pass alespoň v tuto chvíli nelze koupit samostatně, s přihlédnutím k tomu, že bude zaručovat přístup ke dvěma velkým DLC se však dá očekávat, že jeho cena bude nastavena tak, aby bylo výhodnější koupit alespoň edici Gold.

Ještě větší „legrace“ ale může přijít za nějakou dobu, pokud se vývojáři rozhodnou misi uvolnit pro všechny hráče bezplatně, což by mohlo zpětně majitele dražších edic rozzlobit. Nejjednodušší to tak mají hráči na PC, kteří si samozřejmě mohou za podobné peníze pořídit některou z nabízených edic, nebo sáhnout po předplatném Ubisoft+ Premium, které zaručuje – ovšem pouze na počítačích – přístup k novým verzím her od Ubisoftu v prémiových edicích za jednotné předplatné, které je měsíčně nastaveno na 18 eur.

Krátce po zveřejnění zprávy nicméně přišla odpověď Ubisoftu, jak poznamenává například PC Gamer. Vývojáři vysvětlili, že jde o volitelnou vedlejší misi, ale že jinak se hráči k Huttovi a jeho kartelu dostanou v jiných misích a při jiných úkolech.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru