Ministry of Broadcast, Hitcents, Ministry of Broadcast je orwellovská variace na Prince of Persia

Ministry of Broadcast je orwellovský Prince of Persia

Nová česká logická plošinovka vyjde tento měsíc. Inspirovala se Oddworldem i Flashbackem

14. 1. 2020
Název: Ministry of Broadcast Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 30. 1. 2020

Nový rok se nám teprve pomalu rozjíždí, ale už tu máme první českou hru, jejíž vydání se kvapem blíží. Vývojáři logické plošinovky Ministry of Broadcast oznámili, že jejich slibná novinka dorazí už 30. ledna. Na vydání lákají novým trailerem, který slibuje napětí, černý humor i nevšední výzvy. Hra si opakovaně získala naši pozornost, a proto si těsně před vydáním zrekapitulujeme to nejdůležitější, co o ní víme.

Ministry of Broadcast se inspiruje Princem z Persie, Oddworldem, ale i Flashbackem nebo klasikou Another World a vypráví příběh dystopického orwellovského světa. V podání absurdního krutého režimu není reality show zábavou, ale honbou za svobodou a bojem o holý život, který odlehčuje černý humor a satira. Vaše země je rozdělená zdí. Abyste ji mohli překonat a dostat se za svou rodinou, musíte se v kůži hlavního hrdiny zúčastnit a zvítězit v bizarní reality show, v níž se neudělují žádné ceny za druhé místo. Hlavní výhrou je naopak vytoužená svoboda na druhé straně. Jak se ale zdá, časem zjistíme, že i s ní se to zřejmě má trochu jinak, než totalitní režim ovládající soutěž slibuje.

Zatímco budete čelit různým překážkám a nástrahám, na každém kroku vás neustále sledují kamery. Tak se nezapomeňte usmívat, jste přeci v televizi.

Je sympatické, že k inspiraci prvním Princem a Oddworldem se otevřeně hlásí samotní autoři. Už v minulosti jsme měli možnost všimnout si několika vtipných narážek na tyto klasiky. Ministry of Broadcast ale nenabízí jen staromódní pixelartovou grafiku, ale prověří i vaše reflexy v náročných akrobatických pasážích. Abe zase “naučil” hlavního hrdinu řešit všemožné hádanky v interaktivním prostředí. Zatímco budete čelit různým překážkám a nástrahám, na každém kroku vás neustále sledují kamery. Tak se nezapomeňte usmívat, jste přeci v televizi.

Protagonista pochopitelně umí běhat, skákat i šplhat. Namísto klasického HUDu s informacemi o zdraví a podobně se ale autoři rozhodli všechny potřebné údaje “ukrýt” přímo do prostředí, v němž se pochybujete. Stejně tak vám mohou kulisy nabídnout nějakou nápovědu v případě, že se někde zaseknete. Podobným způsobem se bude odhalovat i příběh – prostřednictvím krátkých animací nebo útržků rozhovorů, jichž budete svědky.

Samotní vývojáři upozorňují, že pokud budete chtít přežít, občas si umažete ruce. Bezohlednost může být jedním z klíčů k úspěchu. Buďte připravení, že čas od času musíte někoho jiného obětovat pro vlastní zisk. Jak už bylo řečeno, Ministry of Broadcast není cizí ani černý humor a sarkasmus. Vaším netradičním “průvodcem” ostatně bude zlomyslný opeřenec.

Hra míří na Windows i Mac a kromě toho se objeví také na Switchi, který začíná být mezi českými autory čím dál populárnější. Majitelé konzole od Nintenda se ale dočkají až v dubnu. Za titulem stojí čtveřice vývojářů a jedná se o jejich prvotinu. Nápad zkombinovat krutý režim, boj o život a pokrytecký lesk reality show trochu připomíná ságu Hunger Games. Titul ale nezapře ani proslulý český talent pro estetiku a vizuální stylizaci. Domácí hráče určitě potěší rovněž skutečnost, že Ministry of Broadcast nabídne české titulky. A my už se nemůžeme dočkat chvíle, kdy se nám dostane do rukou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru