Minimal Affect, Sold Out, Minimal Affect paroduje Mass Effect i Star Trek

Minimal Affect paroduje Mass Effect i Star Trek

Nové komediální akční RPG nás chce rozesmát a složit poklonu legendám sci-fi

Zdroj: Toadman
23. 4. 2020
Název: Minimal Affect Vývojář: Vydavatel:

Humor chybí moderním hrám jako sůl. S otevřenou náručí proto vítám každý pokus o titul, který nám chce vykouzlit úsměv na tváři. Zdá se, že komediální akční RPG Minimal Affect mířící na PC i konzole se o to minimálně pokusí. Je to příběhové vesmírné dobrodružství, které už na první pohled zjevně inspiroval Mass Effect nebo Star Trek. Těšit se podle vývojářů ze studia Toadman můžeme na zajímavé hrdiny, kteří nebudou mít za úkol nic menšího než zachránit celou galaxii a přinést ji opět mír. I kdyby to znamenalo rozstřílet pár emzáků.

Hru provází vtipné narážky na slavné vědeckofantastické fenomény jako „Odvážně se pouštět do absurdna“ nebo „Ve vesmíru nikdo neumí napsat správně vaše jméno“.

Povedeme celý tým, budeme si osvojovat nové schopnosti, seznamovat se s dalšími postavami, činit nějaké blíže neupřesněné volby, plnit vedlejší úkoly a hlavně bojovat v 3rd person akčním RPG, jehož soubojový systém včetně způsobu krytí nezapře inspiraci sci-fi ságou od BioWare. Minimal Affect se pyšní také silně stylizovanou komiksovou grafikou, která připomíná například populární Futuramu.

Hru provází vtipné narážky na slavné vědeckofantastické fenomény jako “Odvážně se pouštět do absurdna” nebo “Ve vesmíru nikdo neumí napsat správně vaše jméno”. Vývojáři nás lákají na hrdinství i humor a říkají, že na projektu pracuje zkušený tým dlouholetých fanoušků sci-fi. Jde o jejich milostný dopis tomuto žánru a titul prý nabídne autentické, ale neočekávané vesmírné dobrodružství.

“Minimal Affect je naše pocta některým z nejlepších sci-fi RPG, filmů a seriálů, které milujeme,” prohlásil kreativní šéf projektu Rasmus Davidsson. “I když je příběh směšný, hratelnost rozhodně ne,” slibuje s tím, že jde o plnohodnotné akční RPG vytvořené ve stylu animáků, které milujeme. Minimal Affect má vyjít v roce 2021. Nejde přitom o jediný produkt, na kterém pracuje švédská společnost Toadman. V portfoliu má i pokračování série Project I.G.I. nebo upírskou akci EvilVEvil.

Za pozornost stojí i oficiální web s legračními profily jednotlivých členů posádky a dalšími vtípky. Musím přiznat, že mě osobně projekt opravdu zaujal. Jako fanoušek Star Treku i Mass Effectu v něm cítím obrovský potenciál, pokud bude hra opravdu vtipná a samozřejmě půjde také o kvalitní akční RPG, jak autoři slibují.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru