Minecraft, Mojang, Minecraft zřejmě obdrží nativní verzi pro PlayStation 5

Minecraft zřejmě obdrží nativní verzi pro PS5

V PSN se objevil záznam hry. Navzdory podpoře 4K na next-gen verzi stále čeká i Xbox Series

Zdroj: Microsoft
31. 3. 2024
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Na PlayStationu 5 si Minecraft zahrajete pouze ve verzi pro PlayStation 4 v rámci zpětné kompatibility, to by se však mohlo brzy změnit. Ačkoli zatím nedošlo k žádnému oficiálnímu oznámení a potvrzení této nové a nativní verze pro PlayStation 5, její existenci například na Twitteru zmiňuje a potvrzuje účet PlayStation Game Size, jenž je znám právě pokrýváním playstationových her, jejich velikostí a dalších různých pohybů, jež se dějí v pozadí PlayStation Network. I odtud má nepřekvapivě pocházet i toto zjištění.

PlayStation Game Size ovšem nad rámec zelené fajfky nedodává další detaily, ty však nalezneme kupříkladu i na Redditu. Konkrétně na subredditu r/GamingLeaksAndRumours uživatel vystupující pod přezdívkou the_andshrew zveřejnil tři ID – PPSA19638_00, PPSA19639_00, PPSA19640_00 – údajně týkající se verze pro PlayStation 5, která objevil v backendu PlayStationu Storu. Za předpokladu, že už se hra skutečně nějakým způsobem nachází ve Storu, případné vydání by nemuselo být příliš vzdáleno.

Ke konci loňského roku navíc verze pro konzole Xbox Series obdržela významnou aktualizací, jejíž největší předností byla podpora rozlišení 4K, ačkoli se stále čeká na plnohodnotný next-gen update. Mnozí hráči na konkurenční konzoli každopádně začali doufat v podobný přístup. Je tedy dost možné, že se dočkají, i když je samozřejmě potřeba počkat na oficiální vyjádření a potvrzení od Mojangu. Otázkou jsou samozřejmě i další vylepšení, jež by mohla nová verze nabídnout, přičemž se vyhlíží především podpora ray tracingu.

A je-li řeč o Minecraftu a PlayStationu, předplatitelé PlayStation Plus se mohou v rámci dubnové nabídky shodou okolností těšit i na spin-off Minecraft Legends.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru