Minecraft, Mojang, Minecraft vychází v nativní verzi pro PlayStation 5

Minecraft vychází v nativní verzi pro PlayStation 5

Po letech čekání přichází důležitá změna. Preview je dostupné od dnešního večera

Zdroj: Microsoft
21. 6. 2024
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Pokud hrajete Minecraft, ale vaší hlavní platformou je PlayStation 5, nebyli jste na tom v uplynulých letech úplně nejlépe. Na nejnovější konzoli od Sony bylo možné hrát pouze verzi z PlayStationu 4 a hra tak nemohla naplno využít potenciál nového hardwaru. To se ovšem úderem dnešní půl sedmé večerní změní, protože vývojáři z Mojangu uvolní preview nativní verze Minecraftu pro PS5 a ukončí tak dlouholeté čekání.

„Věříme, že Minecraft je lepší, když si ho může zahrát více přátel společně, jakkoliv chtějí a na jakémkoliv zařízení. Vítáme dokonce i hráče, kteří rádi kopou pod sebe, přímo do nejbližšího lávového bloku,“ začínají vývojáři krátký vzkaz na oficiálních stránkách hry. Doplňují ale, že momentálně nebylo možné hrát Minecraft na PlayStationu 5 jinak, nežli prostřednictvím zpětné kompatibility a tudíž i zmíněné verze pro PS4, což se dnešním dnem mění. „Vývojem nativní verze Minecraftu pro PS5 můžeme provozovat hru efektivněji na hardwaru, který konzole nabízí. Takže můžete klidně zahodit svůj inventář do lávy tím nejplynulejším možným způsobem,“ vtipkují zástupci Mojangu.

Co se týče popisovaného preview, jde o testovací verzi Minecraftu, ze které chtějí vývojáři načerpat cennou zpětnou vazbu. Tu následně využijí k odstranění nahlášených chyb a doručení toho nejlepšího možného zážitku na aktuální konzoli od Sony. Kdy bude plná verze k dispozici, tak závisí zejména na tom, jakého přijetí se ve smyslu spokojenosti s technickým stavem setká ona preview verze, z druhé strany pak vývojáři varují, že ne všechno může být skutečně funkční a hráči by měli být připraveni potkávat i takové věci, které by je mohly vystrašit. V závěru pak vývojáři upozorňují, že multiplayer v testovací verzi poběží jen v rámci rodiny PlayStation, plná verze by ale měla nabídnout plný cross-plaform.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru