Minecraft, Mojang, Minecraft v září začne podporovat PlayStation VR

Minecraft v září začne podporovat PlayStation VR

S headsetem od Sony bude kompatibilní stávající verze. Dostane bezplatný update

Zdroj: Minecraft
7. 9. 2020
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Minecraft se na PlayStationu 4 rozšíří o podporu headsetu PlayStation VR. S virtuální realitou bude kompatibilní stávající verze, nejde o žádnou upravenou nebo osekanou edici. Podpora dorazí formou bezplatného updatu ještě tento měsíc a k dispozici budou dva herní módy, které představil na PlayStation Blogu Roger Carpenter ze studia Mojang.

Novinka byla vyvinuta ve spolupráci se SkyBox Labs a jde prý o první z řady PSVR oznámení, které nás tento týden čekají, láká Sony.

Tyto dva režimy vývojáři nazývají Immersive a Living Room. V prvně jmenovaném se pohybujete klasicky světem Minecraftu z first person perspektivy. V druhém pak hrajete na virtuální obrazovce před sebou, která stojí ve vašem virtuálním obýváku. Má jít o komfortnější režim pro ty, kterým plné ponoření do virtuální světa nevyhovuje nebo nedělá dobře. Můžete se totiž fixovat na okolí, které se nepohybuje.

Zatím nemáme k dispozici přesné datum updatu, ale termín bude nepochybně brzy následovat. Novinka byla vyvinuta ve spolupráci se SkyBox Labs a jde prý o první z řady PSVR oznámení, které nás tento týden čekají, láká Sony.

S virtuální realitou si už dříve Minecraft potykal prostřednictvím verzí pro Oculus Rift, Gear VR nebo Windows Mixed Reality headsety. A to se přitom v jednu chvíli zdálo, že na oficiální podporu nikdy nedojde, když Notch zrušil původně avizované plány na podporu Riftu poté, co Oculus koupil gigant Facebook. Nakonec ale sám Markus Persson Minecraft prodal Microsoftu a ten dal VR zelenou.

Možná se vám teď oznámení VR podpory pro PlayStation nezdá jako velká zpráva, ale vzhledem k popularitě PSVR je to právě ta verze, která opět může zaznamenat velký ohlas. Není bez zajímavosti ani skutečnost, že redmondský gigant takto aktivně prostřednictvím svých vývojářů podporuje verzi pro konkurenční PlayStation.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru