Minecraft, Mojang, Minecraft obdržel předplatné Marketplace Pass

Minecraft obdržel předplatné Marketplace Pass

Každý měsíc hráči obdrží přes 150 balíčků komunitního obsahu. Na PC se řeší závažná chyba

Zdroj: Microsoft
19. 3. 2024
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Společnost Microsoft minulý týden spustila speciální předplatné Marketplace Pass, které se nicméně týká pouze Minecraftu. Díky tomuto předplatnému hráči za měsíční poplatek umožní přístup k rozsáhlému obsahu, který Minecraft nabízí nad rámec Bedrock Edition, přičemž je předplatné zároveň jakýmsi dostupným a přehledným centrem pro veškerý tento obsah z Marketplace. Celkově společnost Microsoft láká na více než 150 takovýchto balíčků obsahu společně s novým obsahem za 3,99 dolarů měsíčně.

Obsah vytvářený komunitou tvůrců v nabídce je pravidelně obměňován, což má celkově zpestřit nejen nabídku, ale i samotnou hru. Tento obsah zahrnuje komunitou oblíbené věci a prvky v podobě skinů a textur k úpravě vzhledu celého světa, nebo naopak šatníku ke zkrášlení sebe sama, dále také mash-upů či spawnů. Součástí jsou i DLC a tematické světy a minihry, jež nabídnou další zábavu. Každý měsíc bude rovněž možné sbírat novou sadu oblečení pro svou postavu, ty navíc navždy zůstanou k dispozici uložené v šatníku.

Předplatné je kompatibilní pouze s Bedrock Edition (nikoli s Lava Edition) a se samotným Minecraft Marketplace, přičemž se k tomuto obsahu hráči dostanou díky přihlášení k účtu Microsoftu napříč všemi platformami. Je též možné využít 30denní zkušební doby. Nabídka předplatného Minecraft Marketplace Pass je identická s nabídkou Realms Plus, která nabízí i vlastní server Realm, Marketplace Pass je tak popisován jako vhodný doplněk pro sólové hráče. Majitelé Realms Plus si zároveň nemohou Marketplace Pass pořídit, jelikož už je jeho součástí.

Pozor na ztrátu světa

Shodou okolností se v posledních dnech Minecraft rovněž potýkal se závažnou chybou, jež mohla kvůli aktualizaci pro hráče vyústit až ve ztrátu světa. Na vině byla konkrétně aplikace Xboxu na PC, pokud byla nová aktualizace stažena právě skrze ni, na což ostatně upozorňoval i sám Mojang a varoval, aby tímto způsobem hráči nepostupovali. Namísto toho bylo jako nynější postup doporučeno spustit nástroj pro opravu herních služeb pro PC přímo v aplikaci Xboxu před jakoukoli instalací aktualizace Minecraftu. Aktualizací herních služeb na verzi 19.87.13001.0 by pak mělo dojít k zamezení chybě u Minecraftu. Plnohodnotné řešení zatím Microsoft nenabídl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru