Minecraft Earth, Microsoft, Minecraft Earth končí kvůli koronaviru

Minecraft Earth končí kvůli koronaviru

Free-to-play variace na Pokémon Go přestane fungovat v červnu. Pandemie hře nepřeje

Zdroj: Mojang
6. 1. 2021
Název: Minecraft Earth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Minecraft Earth, variace na Pokémon Go, končí. Vývojáři ze studia Mojang oznámili, že životní cyklus AR hry bude překvapivě krátký. Důvodem je aktuální situace ve světě, která podle autorů podobnému titulu nepřeje. Minecraft Earth byl podle nich navržen pro volný pohyb a společné hraní. Tyto dvě věci představují však aktuálně velký problém. Vývojáři proto učinili podle svých slov těžké rozhodnutí přesměrovat své zdroje jiným směrem a ukončit provoz Minecraft Earth v červnu 2021.

Pokud jste ve hře někdy učinili nějakou platbu, jako kompenzaci obdržíte zdarma klasický Minecraft pro mobily.

Společně s tímto oznámením dorazil také poslední větší update. Autoři doufají, že jeho změny umožní hráčům užít si titul na konci jeho cesty, zatímco zůstanou doma. Ze hry byly například odstraněny mikrotransakce navázané na skutečné peníze a stavba zabere kratší čas. Další podrobnosti najdete v oficiálním FAQ. Minecraft Earth přestane zcela fungovat 30. června. Pokud jste ve hře někdy učinili nějakou platbu, jako kompenzaci obdržíte zdarma klasický Minecraft pro mobily.

Vývojáři poděkovali všem hráčům a tvůrcům za jejich přízeň. Zpětná vazba od komunity a její výtvory prý posunuly hru na úplně jinou úroveň. Tým ještě jednou zdůraznil, že to nebylo jednoduché rozhodnutí, a doufá, že si všichni fanoušci Minecraft Earth užijí na maximum, než se rozloučí definitivně.

Minecraft Earth je hra sázející na rozšířenou realitu podobná hitu Pokémon Go. Navíc tu ale pochopitelně může stavět a na budování dokonce spolupracovat. Mojang tento spin-off oznámil v květnu 2019 a early access verze vyšla v říjnu téhož roku. Free-to-play titul je dostupný na iOS i Androidu. Mojang Minecraft Earth oznámil v rámci oslav 10. narozenin značky.

Celý nápad na Minecraft v rozšířené realitě pochází z ještě staršího pokusu, který byl demonstrován už v roce 2015 pro headset HoloLens. Podle tehdejších vyjádření představitelů firmy šlo o jeden z hlavních důvodů, proč se nakonec rozhodl Microsoft za Notchův hit zaplatit astronomických 2,5 miliardy dolarů. Redmondský gigant tenkrát viděl obří potenciál ve spojení HoloLens a Minecraftu. Vývojáři Mojangu nakonec zúročili zkušenosti, které načerpali při práci na Minecraftu pro headset HoloLens. Ten však ani po několika letech nepronikl mezi běžné zákazníky a je výsadou profesionálů. Skromnější verzi rozšířené reality si tak mohli užít všichni díky její popularitě a větší dostupnosti na mobilech i tabletech.

Pokud vás Minecraft Earth zajímá víc, představovali jsme si ho už ve starších textech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru