Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sony Interactive Entertainment, Miles Morales bojuje v novém videu s prvním bossem

Miles Morales bojuje v novém videu s prvním bossem

Game Informer přináší informace o rozlišení hry, příběhu, fotomódu i speciálních útocích

Zdroj: Sony
14. 10. 2020
Název: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

Aktuální číslo magazínu Game Informer přináší rozsáhlé preview hry Spider-Man: Miles Morales, které odhaluje spoustu zajímavých detailů a čerstvých informací o nejrůznějších aspektech. Konkrétně mluví redaktoři časopisu o technickém zpracování a zobrazovacích módech, rychlém načítání, fotomódu nebo o oblecích, které bude mít hlavní hrdina chystaného titulu k dispozici. Současně s tím uvolnili vývojáři z Insomniac Games novou sadu obrázků a hlavně gameplay video, zachycující souboj s prvním bossem. Tím je Rhino, na kterého Miles s Peterem narazí přímo v ulicích New Yorku, samotný souboj nicméně probíhá odděleně a je do něj zapojen jen Miles, který naplno využívá své speciální venom útoky.

Jak uvádí Game Informer, Rhino se v inkriminované scéně dokáže osvobodit z přepravního kontejneru, stejně jako ze svých sofistikovaných pout a jako správný nosorožec na dvojici pavoučích mužů bez okolků zaútočí. Samotné souboje s bossy pak mají být v chystané hře mnohem rozmanitější a rozsáhlejší, než tomu bylo v případě původního Spider-Mana z roku 2018. Na druhou stranu ale creative director Brian Horton naznačil, že Miles se nepustí do křížku s takovým počtem nepřátel, kolik jich musel řešit Peter Parker, čímž by mělo dojít k jistému vyronání celého zážitku. Z dalších protivníků byl vedle Rhina zmíněn také šílený vědec Tinkerer, který však v aktuální verzi změnil podobu ze staršího muže na mrštnou mladou ženu mluvící skrze modulátor hlasu.

Vlastní boj bude do velké míry ovlivněn již zmíněnými „venom“ útoky, které kromě zásahu nepřítele udělují i sekundární poškození. V případě souboje s Rhinem je to především omráčení a silnější úder, Miles ale může využít i speciální skok, sloužící nejen k chvilkovému odpoutání od nepřátel, ale především k dalšímu útoku shora. Aby mohl hráč tyto schopnosti využít, musí nejprve naplnit ukazatel Venom Meter, který je substitucí za Focus Meter Petera Parkera z předchozí hry. Zapomínat pak nesmíme ani na další schopnost, která oba pavoučí muže odlišuje – Milesovu kamufláž, díky které může být na krátkou chvíli takřka neviditelný a zaútočit na nepřítele z nečekaného směru.

Co se týče technického pozadí hry, Game Informer nejprve potvrzuje instantní načítání. Stejně jako v případě dojmů Digital Foundry z Dirtu 5 tak přichází další ujištění, že proklamace výrobců konzolí nebyly přehnané a čeká nás skutečně příjemná éra, při které zřejmě vymizí všechny tipy & triky nebo naopak kreativně zpracované předěly, při nichž hráč jen čeká na načtení požadované scény. V případě Spider-Mana z roku 2018 jimi byly krátké a náležitě vtipné animace jízdy Petera Parkera metrem, o které ale nepřijdou hráči nové hry na PS4. Samozřejmě nepůjde o jediný rozdíl, ten nejpodstatnější bude v rozlišení a fps, kde má logicky navrch PlayStation 5. Tam poběží Miles Morales ve dvou režimech – buďto v rozlišení 4K s 60 fps pro ty, kdo vyžadují svižnou hratelnost, anebo ve stjném rozlišení ale pouze ve 30 fps, aby bylo možné ještě zvýšit míru grafických detailů. Na PlayStationu 4 se však hráči budou muset spokojit jen s poloviční hodnotou fps a rozlišením 1080p v případě základní verze konzole a 4K na PS4 Pro.

Dějová linka  původní hry z roku 2018 nebyla ukončena a připravovaný Miles Morales ji do konce určitě nedotáhne.

Hra bude rovněž obsahovat robustní fotomód, kde si hráči budou moci upravit denní dobu, pohybovat se světlem, nastavovat nejrůznější Spider-Manovy pózy a vybírat z nejrůznějších samolepek a rámečků. Pocit zapojení mobilního telefonu se pak promítne i do samotné hry, kdy bude možné rychlým přejetím po dotykové ploše ovladače DualShock 4 a DualSense zobrazit telefon a probírat se aktivitami nebo dostupnými policejními hlášeními, aniž by musel hráč vstoupit do menu. Pro změnu obleků už ale tato procedura nutná bude a na tomto místě vás můžeme odkázat nejen na záběry z výše umístněného videa, ale také na obrázek přímo z preview v Game Informeru, na kterém je vidět značně uvolněnější styl Milesova oblékání.

Poslední zajímavou věcí je vyjádření Briana Hortona k příběhu. V rozhovoru totiž naznačil, že dějová linka z původní hry z roku 2018 nebyla ukončena a připravovaný Miles Morales ji do konce určitě nedotáhne. Horton však z pochopitelných důvodů nechtěl mluvit o ničem konkrétním a je téměř jisté, že až se situace trochu uklidní a Insomniac si od práce na novince trochu odpočine, přijde ke slovu regulérní druhý díl, v němž bude hrát opět roli Peter Parker. Pokud se tak ale stane, dřív než za několik let se určitě nedočkáme.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru