Mike Ybarra odchází z Microsoftu do Blizzardu

Mike Ybarra odchází z Microsoftu do Blizzardu

Bývalý viceprezident divize Xbox zalepí díru po Morheimovi. Blizzardu prý fandí odnepaměti

24. 10. 2019

Před dvěma týdny oznámil Mike Ybarra na svém Twitteru, že po dlouhých dvaceti letech opouští Microsoft, aby se mohl vydat vstříc novému pracovnímu dobrodružství. Je si nutné uvědomit, že redmondskou firmu, jmenovitě pak herní divizi Xbox, opouští člověk, který v průběhu let zastával ty nejvyšší funkce a významně se podílel na vzniku či rozvoji služeb jako Xbox Live, Mixer, nebo Game Pass. Coby generální manažer a viceprezident byl samozřejmě u vývoje dlouhé řady titulů, od Age of Empires, až po Gears of War, podílel se na přípravách konferencí a je samozřejmé, že promlouval i do budoucí podoby Xboxu v nadcházející generaci. I přes to, že jsme ho nevídali tak často jako Phila Spencera, byl nedílnou součástí Microsoftu a připravovaný přestup do Blizzardu je logicky sledovanou záležitostí. Zvlášť, když si Blizzard momentálně neprochází snadným obdobím a jeho reputace u hráčů značně upadla.

Změnu zaměstnavatele oznámil Ybarra před několika hodinami opět na Twitteru a není žádným překvapením, že opět cílí na manažerskou pozici. Podle svých slov bude zastávat funkci viceprezidenta Blizzardu a bude úzce spolupracovat s aktuálním šéfem J. Allenem Brackem. Ten ve funkci nahradil Mikea Morheima, který z Blizzardu odešel letos v lednu a Ybarrův příchod bude určitě sloužit i jako částečné zaplnění velké mezery, kterou po sobě Morheim zanechal. Podle Ybarry nicméně nejde o střelbu od boku a během vlastního streamu na osobním kanále na Twitchi otevřeně mluvil o tom, že je obrovským fanouškem Blizzardu už od prvního Warcraftu.

„Pro ty z vás, kdo byste to náhodou nevěděli, fandím Blizzardu už roky. Začal jsem s Warcraftem, hrál jsem všechny následující hry od Blizzardu, a to i na univerzitě, kterou jsem přes to všechno dokončil,“ bavil Ybarra své diváky. Dodal pak, že zatímco po vysoké škole odešel do Microsoftu, spoustu jeho přátel zakotvilo právě v Blizzardu a on jim to podle svých slov šíleně záviděl. Ihned poté promluvil v nadsázce o tom, že je největším fanouškem Diabla na světě a dřív byl největším fanouškem World of Warcraft: „Málem mě to stálo práci i manželství. Málem jsem umřel hlady a nikdy jsem se nesprchoval, protože jsem nehrál nic jiného než WoWko. Proto jsem po třech letech přestal a přibližně před šesti týdny jsem se ke hře vrátil,“ lákal obecenstvo svého streamu na nadcházející program jeho vysílání.

Na dotaz jednoho z diváků, jak to vypadá s Blizzconem, pak Ybarra odpověděl pozitivně: „Ano, na Blizzconu už budu, i když absolutně netuším, co tam budu dělat.“

Ještě před tím, než se do hraní pustil, ale poděkoval všem, kdo zareagovali na jeho zprávu na Twitteru a vyznal se z toho, že se na spolupráci s Blizzardem neskutečně těší: „Návrat do Irvine (kde Blizzard působí, pozn. red.) bude zajímavý pro mě, mojí manželku i mého nejmladšího syna Gavina. Nejdřív se tam přesunu sám, dokud Gavin nedokončí školu, a v červnu se ke mně připojí,“ vysvětlil Ybarra. Uvedl také, že mu stěhování z Redmondu do Kalifornie nebude dělat sebemenší problém, vzhledem k tomu, že se narodil v Santa Barbaře a několik let žil také v Cupertinu, kde dnes sídlí společnost Apple. Na dotaz jednoho z diváků, jak to vypadá s Blizzconem, pak Ybarra odpověděl pozitivně: „Ano, na Blizzconu už budu, i když absolutně netuším, co tam budu dělat.“ Vyslovil ale zároveň také mírné zklamání z toho, že už se zřejmě nedostane na chystanou konferenci XO19, aby se mohl naposledy rozloučit s fanoušky: „V té době už budu zaměstnancem Blizzardu a působilo by to dost divně, takže ne, na XO19 už bohužel nepojedu, i když bych si to moc přál.“

Co se týče jeho budoucí práce, bude jistě do značné míry ovlivněna už tím, co Blizzard oznámí na zmiňovaném Blizzconu a následně příchodem nové generace konzolí. Vybaven informacemi z Microsoftu by ale mohl posloužit jako cenný člen týmu a pomoci Blizzardu dostat se zpět do sedla. Přehlížet ovšem nemůžeme ani pochopitelnou kritiku a nepochopení, které mezi hráči zavládlo a doporučují Ybarrovi spíš, aby se naučil čínsky, nebo počítal s tím, že po finanční stránce bude jeho projekty stejně řídit Activision bez jakéhokoliv ptaní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru