Microsoft zdražil a hned zase zlevnil Xbox Live Gold

Microsoft zdražil a hned zase zlevnil Xbox Live Gold

Obratem reaguje na silnou kritiku hráčů a ruší nutnost předplatného pro free to play hry

Zdroj: Microsoft
23. 1. 2021

Společnost Microsoft povozila hráče v uplynulých hodinách na hodně divoké horské dráze. V průběhu pátku došlo na potvrzení čerstvých spekulací, že se chystá zdražení předplatného služby Xbox Live Gold, a to konkrétně o 1 dolar v případě měsíčního tarifu, o pět dolarů pro tarif čtvrtletní a především o 20 dolarů v případě půlročního s tím, že cena za roční variantu zůstane zachována. Zvýšení ceny však nebylo možné rychle promítnout do všech regionů, protože Microsoft k cenotvorbě nepřistupuje univerzálně jen pomocí přepočtů měn, a také míra zvýšení neměla být všude stejná. Například ve Velké Británii se měla pohnout cena půlročního předplatného z 30 liber na výrazně vyšších 43 liber, ještě víc ale hráčům vadilo, že v případě dvou půlročních plateb zaplatí za roční členství v programu Xbox Live Gold 120 dolarů. Celá situace tedy byla velmi nejasná, hráčům se změny ani trochu nelíbily a skrze sociální sítě to dali Microsoftu velmi hlasitě najevo, aby redmondská společnost obratem zareagovala.

Microsoft navíc jen tak, mimoděk, ustupuje ze svých pozic na poli free to play her a jejich multiplayeru.

Abyste rozuměli – co platilo ještě před několika hodinami už neplatí a Microsoft všechny provedené změny ruší. „Dnešek se nám příliš nepovedl. Snažíme se pro vás dělat to nejlepší a dneska jsme přestřelili. Nasloucháme vám a změny týkající se ceny Xbox Live Gold bereme zpět,“ zní příspěvky na sociálních sítích. Změny se promítly i do původního článku, který informoval o nových cenách, kde si Microsoft dál sype popel na hlavu. „Nezvládli jsme to a měli jste plné právo se ozvat. Spojovat lidi a hrát s přáteli je klíčovou součástí videoher a my jsme nenaplnili očekávání, které do nás hráči každý den vkládají,“ kaje se Microsoft.

U zachování původního stavu, který z pohledu českého hráče znamená 149 Kč za měsíční předplatné, 499 Kč za čtvrtletní, 749 Kč za půlroční a 1499 Kč za roční, však vedení divize Xbox nekončí a jen tak, mimoděk, ustupuje ze svých pozic na poli free to play her. Při každé zmínce o takových titulech, které navíc nabízí multiplayer, jsme museli vymezovat, že zatímco na PlayStationu nemusíte mít pro hraní aktivní předplatné PlayStation Plus, na Xboxu platila nutnost předplatné Xbox Live Gold mít. To se však mění, i když Microsoft upozorňuje, že zrušení tohoto pravidla přijde výhledově až za několik měsíců.

Microsoft zdražil a hned zase zlevnil Xbox Live Gold

Únorové hry v programu Xbox Live Gold

Souběžně s informacemi o ceně Xbox Live Gold přichází také odtajnění únorové nabídky bezplatných titulů. Nejzářivější hvězdou je hra Gears 5, kterou doplňuje první díl série Resident Evil, dále Dandara: Trials of Fear Edition od Raw Fury a dvojice starších titulů z Xboxu a Xboxu 360 - Lost Planet 2 a Indiana Jones and the Emperor's Tomb.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru