Microsoft uvede první hry do GeForce Now

Microsoft uvede první hry do GeForce Now

Od slov k činům v zájmu akvizice Activisionu. Předchozí přísliby Xboxu se naplňují

Zdroj: Microsoft
19. 5. 2023

Společnost Microsoft v souvislosti s projednávanou akvizicí Activisionu komunikoval s řadou konkurenčních či partnerských subjektů a dával jim nejrůznější záruky. Ať už z dobré vůle nebo jen proto, aby zvýšil šanci na schválení zmiňovaného obchodu, jedna část se týkala distribuce vlastních her na jiné streamovací platformy, než je Xbox Cloud Gaming. A jak před několika měsíci Microsoft slíbil, tak v těchto dnech činí. O konkrétním kroku informovala viceprezidentka divize Xbox Sarah Bond ve včerejším krátkém článku na webu Xboxu a potvrdila, že Gears 5 už je možné hrát ve streamované podobě přes službu GeForce Now. Jinak řečeno, pokud Gears 5 vlastníte přes Steam, nemusíte se zabývat předplatným Game Passu Ultimate, který jako jediný zpřístupňuje právě funkce Xbox Cloud Gaming, a v rámci jednotlivých programů členství či předplatného GeForce Now můžete využít tuto službu.

Co víc, další hry budou v krátkém sledu následovat, když se už od 25. května stejným způsobem zpřístupní tituly jako Deathloop, Grounded nebo Pentiment. „Tohle je jen začátek našeho průkopnického 10letého partnerství s Nvidií ohledně zpřístupnění her od Xbox Game Studios a Bethesdy pro členy GeForce Now,“ uvedla Bond. Dodala rovněž, že pro první vlnu vybírali pro každého něco, tedy hry zaměřené na příběh, stejně jako na kooperaci více hráčů, a potvrdila, že další tituly i nad rámec těch, které již byly vyjmenovány, budou samozřejmě následovat. Vše by mělo přicházet v tradičních cyklech pro GeForce Now v rámci čtvrtečních updatů.

„Jedná se o první z řady partnerství, která spouštíme, abychom zpřístupnili naše PC hry hráčům po celém světě prostřednictvím nejrůznějších cloudových herních služeb,“ uvedla Sarah Bond a vedle GeForce Now zmínila také Boosteroid, Ubitus, EE a Nware. Skutečnost, že tyto kroky činí Microsoft s vidinou vylepšení své pozice při vyjednávání či posuzování akvizice Activisionu pak sama zmínila skrze příslib, že podobně bude společnost přistupovat v budoucnu i k portfoliu Activision Blizzard. Další rovinou těchto iniciativ je také postavit hráče do centra pozornosti a umožnit jim hrát hry, které chtějí, s lidmi, které si vyberou a na zařízeních, které vlastní. Zda to bude stačit pro kladné posouzení akvizice, nyní zejména na půdě USA, kde se chystá antimonopolní soudní řízení s Federální obchodní komisí, ukáže až čas.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru