Microsoft údajně jedná o koupi herní divize Warner Bros.

Microsoft údajně jedná o koupi herní divize Warner Bros.

Může získat studia Rocksteady, NetherRealm nebo Avalanche, nikoliv ale licence na hry

Zdroj: Warner Bros.
7. 7. 2020

Už v polovině června jsme vás v novinkovém souhrnu informovali o zájmu současného majitele WarnerMedia prodat herní divizi Warner Bros. Interactive Entertainment, známou rovněž pod jednodušším označením WB Games. Zástupci společnosti AT&T, která vlastní WarnerMedia od roku 2018, vyjádřili podle informací televizní stanice CNBC rozhořčení nad narůstajícím dluhem společnosti a rozhodli se najít pro herní divizi nového majitele. Už v červnu se mluvilo o částce 4 miliard dolarů a zájemcům ze strany Take-Two, Electronic Arts a Activisionu. K trojlístku se však podle magazínu The Information přidává také Microsoft, a pokud anonymní zdroj nelže, sestava Xbox Game Studios by mohla získat velmi výrazné posily.

Jistě uznáte, že mluvit o detailech obchodu, který navíc mohou obě strany zatím pouze zvažovat, je přinejmenším nesnadné. Přesto lze v konkrétní rovině mluvit alespoň o jednotlivých studiích a hrách, na nichž pracují. Jak už prozrazuje titulek zprávy, WB Games vlastní studia Rocksteady, NetherRealm i Avalanche Software (neplést s Avalanche Studios) a dále Monolith Productions, TT Games a dalších pět „WB“ studií v jednotlivých městech Spojených států.

Bavíme se tedy o desítce společností, které s největší pravděpodobností připadnou novému majiteli herní divize Warner Bros., i když i tady mohou přijít určité výjimky a některé dceřinné společnosti nemusí být do obchodu zahrnuty. V porovnání s hrami je ale situace kolem studií ještě poměrně přehledná, protože do ní nevstupují licenční ujednání, a právě tady musí přijít určité uklidnění. Ačkoliv některá média spolu s fanoušky dávají prodej WB Games do souvislosti se zářivými značkami jako Batman, Harry Potter nebo Pán prstenů, zdá se velmi nepravděpodobné, že by měly být zahrnuty do plánované akvizice.

Pokud bychom přijali nabízený scénář, jednotlivé vývojářské týmy by se připojily k Xbox Game Studios, několik let bychom o nich neslyšeli, a až poté by od nich začaly přicházet hry, z nichž by mohl Microsoft profitovat.

Jednak tyto značky výše uvedená studia nevlastní a jednak nelze příliš počítat s tím, že by došlo k oddělení licencí na videohry od celkových práv zmiňovaných značek. Nenaznačuje to ani částka, o níž se ve spojitosti s možným prodejem WB Games mluví, a tak mnohem reálnějším scénářem zůstává, že si případný nový majitel koupí herní divizi WB Games, resp. jednotlivá studia, jako investici do budoucna a jisté předkupní právo na licence. Samozřejmě mohou přijít výjimky – například Mortal Kombat nebo F.E.A.R., které vlastní přímo NetherRealm, resp. Monolith, mohou být v případě odkupu Microsoftem exkluzivní pro Xbox – nic většího by se ale pravděpodobně nestalo. Pokud bychom přijali nabízený scénář, jednotlivé vývojářské týmy by se připojily k Xbox Game Studios, několik let bychom o nich neslyšeli, a až poté by od nich začaly přicházet hry, z nichž by mohl Microsoft profitovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru