Microsoft údajně jedná o dalších exkluzivních titulech

Microsoft údajně jedná o dalších exkluzivních titulech

Osloveno prý bylo několik third party studií. Na Game Passu mohou vyjít Outriders

Zdroj: Square Enix
15. 3. 2021

Ještě ani nezaschnul podpis Microsoftu na smlouvě o akvizici Bethesdy a už se objevují další informace, na jejichž konci mají být exkluzivní tituly pro Xbox. Ačkoliv v tuto chvíli nejde o nic potvrzeného, novinář Jez Corden z magazínu Windows Central přišel v podcastu The Xbox Two s informací, že Microsoft aktivně loví ve vlnách third party vývojářů. Studií měla redmondská společnost oslovit hned několik, a pokud bychom měli zůstat u rybářské tématiky, údajně se nejedná o žádné malé rybky. Důvodem je samozřejmě získat další tituly, skrze které by mohl Microsoft prodat Xbox, ale především svou prominentní službu Game Pass.

Aktualizace: Vylepšené hry od Bethesdy v Game Passu

V souvislosti se zprávou o snaze získat pro službu Game Pass další zajímavé hry přišla ještě zmínka o automatickém vylepšení nedávno přidaných titulů od Bethesdy na Xboxu Series X a S. Funkce navýšení fps a automatické HDR byly představeny už v únoru a podle oficiálního podcastu Xbox, který vede Larry Hryb, se měly týkat Falloutu 4, Falloutu 76, Prey, The Elder Scrolls V: Skyrim a Dishonored. Informace pak byla z podcastu vystřižena, jak informoval například magazín Engadget, aby byla následně oficiálně potvrzena. Veletoč tedy končí potvrzením, že všech pět her od této chvíle běží „téměř v 60 fps“ namísto původních 30 fps.

„Některé z projektů, které jsem viděl, odpovídají svou velikostí a zpracováním přibližně tomu, kde bylo Halo na začátku své cesty v Bungie. Jde o takový 10letý plán, něco jako v případě Asoba a jejich Flight Simulatoru,“ přiblížil Corden. Výhled do tak vzdálené budoucnosti přitom není něco, čemu bychom se podle novináře měli divit. Microsoft je údajně velmi pečlivý a prozíravý ve svém plánování a není vyloučeno, že některé nově navázané vztahy skončí akvizicí konkrétního studia. „Je ale příliš brzy a nemusí z toho nic být. Vždycky si vzpomenu na projekty jako Scalebound nebo Phantom Dust,“ připomíná nevalný osud těchto titulů Corden. V případě Scalebound se vývojáři z PlatinumGames nedostali k tomu, aby mohli hru vydat. A co se Phantom Dust týče, hra pro původní Xbox sice sklízela kladné hodnocení, ale šlo o prodejní průšvih, který dokázalo částečně zahojit až opětovné vydání pro Xbox One.

Vrátíme-li se ale ještě na chvíli k podcastu The Xbox Two, Corden v závěru části o plánech Microsoftu zmírňoval očekávání, vyvrátil, že by plánované dohody měly povahu akvizice ZeniMaxu, ale z druhé strany nepopřel, že se Microsoft nezdráhá udělat další šílenou věc. Těžko pak soudit, zda by charakterem odpovídalo dění kolem hry Outriders od vývojářů z People Can Fly, resp. vydavatele Square Enix, ale zdá se, že na jednu malou skopičinu zřejmě dojde. Po masivním úspěchu demoverze, kterou jsme pro vás na konci února streamovali, se zřejmě chystá uvedení titulu do nabídky Game Passu, a to možná v den jeho vydání. Vývojáři ani zástupci Microsoftu informaci nepotvrdili, náznaky ovšem přichází bez dalšího komentáře z oficiálních míst.

Po masivním úspěchu demoverze Outriders, kterou jsme pro vás na konci února streamovali, se zřejmě chystá uvedení titulu do nabídky Game Passu.

Twitterový účet Game Passu sdílel screenshot domnělé interní komunikace mezi „vedením“ Xboxu a zaměstnanci Game Passu, ve kterém se píše o nečekaném přírůstku do knihovny her. Že by mohlo jít o Outriders, naznačuje Melissa McGamepass (haha), která je pod zprávou podepsána coby výkonná starší viceprezidentka a poručice pro všeobecnou komunikaci kolem videoher. V závěru mailu se totiž ptá, jestli také někdo v poslední době zachytil záhadný signál, nebo jestli je tahle situace anomálií jen na její straně. A protože tyto termíny odkazují na premisu Outriders, fanoušci podle reakcí v komentářích mají očividně jasno. Nechme se tedy překvapit a připravme se na nějakou „velkou legraci“, protože datum vydání Outriders je naplánováno na 1. dubna.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru