Microsoft testuje hraní free to play her bez Gold účtu

Microsoft testuje hraní free to play her bez Gold účtu

Dva měsíce starý slib se začíná zhmotňovat. Zdarma by měl být výhledově i party chat

Zdroj: Microsoft
25. 3. 2021

Poslední zprávy z Microsoftu jasně naznačují, že online ekosystém konzole Xbox prochází určitými změnami. Jen několik dní nazpět jsme vás informovali o přejmenování Xbox Live na Xbox network – údajně kvůli nutnosti odlišit službu od předplatného Xbox Live Gold – a dnes můžeme navázat připomínkou dva měsíce starého slibu, že Microsoft přehodnotí nutnost placeného členství v některých dosud stále platných bodech. Jedním z nich je hraní multiplayeru free to play her, pro které konkurenční Sony členství v programu PlayStation Plus nevyžaduje. Microsoft reagoval koncem ledna na kritiku hráčů v době, kdy zdražil a následně zase zlevnil zmiňované předplatné a nyní začíná fungování testovat v rámci vybrané skupiny hráčů zapojených do programu Alpha Skip Ahead a Alpha.

Informace, že se věci daly konečně do pohybu, přináší tweet oficiálního kanálu Xbox Insider, který vedle multiplayeru free to play her mluví také o možnosti bezplatně využívat party chat a funkci hledání skupin Looking 4 Groups. Testování pak neprobíhá proto, aby Microsoft zjistil, zda by hráči měli o chystané změny zájem, ale aby se případně zachytily problémy, kdyby v některých situacích konkrétní tituly a funkce stále členství Xbox Live Gold vyžadovaly. Týká se to titulů jako Fortnite, Apex Legends, Call of Duty: Warzone a pochopitelně i plejády dalších, u nichž hráčům jednoduše vadí popření free to play statusu a volají po stejných podmínkách jako na PlayStationu. Zahrnutí novinek do testovacího programu naznačují, že by už mohly brzy platit pro všechny, časový rámec ale není v tuto chvíli k dispozici.

Podle nedávného vyjádření Microsoftu se ale zdá, že připravované změny budou těmi posledními, o nichž se máme v souvislosti s Xbox network pro nejbližší dobu bavit. S přejmenováním služby totiž přišlo upozornění, že předplatné Xbox Live Gold se i navzdory loňským spekulacím rušit nebude, nemá dojít ani k další úpravě ceny a vše má zůstat takové jako doposud. Očekáváme ale, že Microsoft bude aktivně pracovat s Game Passem, resp. předplatným Game Pass Ultimate, který by mohl pohlcovat další služby. Už nyní je nejdražší varianta tohoto programu spojená s Xbox Live Gold, nabídkou EA Play, možností streamovat hry přes xCloud a spekuluje se také nad zapojením Ubisoft+ (dříve uPlay Plus).

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru