Microsoft testuje hraní free to play her bez Gold účtu

Dva měsíce starý slib se začíná zhmotňovat. Zdarma by měl být výhledově i party chat

Zdroj: Microsoft
25. 3. 2021

Poslední zprávy z Microsoftu jasně naznačují, že online ekosystém konzole Xbox prochází určitými změnami. Jen několik dní nazpět jsme vás informovali o přejmenování Xbox Live na Xbox network – údajně kvůli nutnosti odlišit službu od předplatného Xbox Live Gold – a dnes můžeme navázat připomínkou dva měsíce starého slibu, že Microsoft přehodnotí nutnost placeného členství v některých dosud stále platných bodech. Jedním z nich je hraní multiplayeru free to play her, pro které konkurenční Sony členství v programu PlayStation Plus nevyžaduje. Microsoft reagoval koncem ledna na kritiku hráčů v době, kdy zdražil a následně zase zlevnil zmiňované předplatné a nyní začíná fungování testovat v rámci vybrané skupiny hráčů zapojených do programu Alpha Skip Ahead a Alpha.

Informace, že se věci daly konečně do pohybu, přináší tweet oficiálního kanálu Xbox Insider, který vedle multiplayeru free to play her mluví také o možnosti bezplatně využívat party chat a funkci hledání skupin Looking 4 Groups. Testování pak neprobíhá proto, aby Microsoft zjistil, zda by hráči měli o chystané změny zájem, ale aby se případně zachytily problémy, kdyby v některých situacích konkrétní tituly a funkce stále členství Xbox Live Gold vyžadovaly. Týká se to titulů jako Fortnite, Apex Legends, Call of Duty: Warzone a pochopitelně i plejády dalších, u nichž hráčům jednoduše vadí popření free to play statusu a volají po stejných podmínkách jako na PlayStationu. Zahrnutí novinek do testovacího programu naznačují, že by už mohly brzy platit pro všechny, časový rámec ale není v tuto chvíli k dispozici.

Podle nedávného vyjádření Microsoftu se ale zdá, že připravované změny budou těmi posledními, o nichž se máme v souvislosti s Xbox network pro nejbližší dobu bavit. S přejmenováním služby totiž přišlo upozornění, že předplatné Xbox Live Gold se i navzdory loňským spekulacím rušit nebude, nemá dojít ani k další úpravě ceny a vše má zůstat takové jako doposud. Očekáváme ale, že Microsoft bude aktivně pracovat s Game Passem, resp. předplatným Game Pass Ultimate, který by mohl pohlcovat další služby. Už nyní je nejdražší varianta tohoto programu spojená s Xbox Live Gold, nabídkou EA Play, možností streamovat hry přes xCloud a spekuluje se také nad zapojením Ubisoft+ (dříve uPlay Plus).

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru