Microsoft spouští xCloud na PC a iOSu pro všechny

Microsoft spouští xCloud na PC a iOSu pro všechny

Končí nepřehledné období testování. Ke hraní vám stačí internet, prohlížeč a Game Pass

Zdroj: Microsoft
29. 6. 2021

Herní streamovací služba Xbox Cloud Gaming se po měsících uzavřeného testování na PC a iOSu konečně otevírá všem zájemcům ve 22 podporovaných zemích. Jak pravděpodobně víte, Česko i Slovensko do výčtu náleží, takže ani vám už nic nebrání v tom, abyste si hraní vyzkoušeli, pokud jste neměli k dispozici zařízení s operačním systémem Android, kde xCloud nějakou dobu již přístupný byl. Nedílné spojení xCloudu s Game Passem automaticky předkládá bohatou nabídku her, které navíc díky nedávné aktualizaci serverů běží na hardwaru nejnovějšího Xboxu Series X a disponují tak rychlým načítáním či nastavením grafických a výkonnostních režimů.

„Naše poslání je prosté – přinášet radost z hraní všem na planetě. Nyní děláme velký krok k dosažení této vize,“ říká vzletně na úvod vzkazu hráčům viceprezidentka a manažerka xCloudu Cahterine Gluckstein. Vysvětluje, že od této chvíle je streamované hraní části knihovny Game Passu dostupné na počítačích s operačním systémem Windows 10, resp. zařízeních od společnosti Apple, a to díky přepracované webové aplikaci. Jak už totiž zaznívalo dříve, vlastní aplikace by kvůli pravidlům alespoň prozatím nemohla dorazit na App Store a Apple sám vybízí společnosti, nabízející podobný produkt jako je xCloud, aby využili právě webové rozhraní. Co se týče vlastní aplikace pro Windows, Microsoft ji hodlá uvést coby součást herního centra Xbox na Windows 11.

Při hraní na mobilních zařízeních je pak vhodné a v mnoha případech nezbytné používat ovladač. Her, kterých podporují dotykové ovládání, je přibližně jen 50.

Abyste se mohli pustit do hraní, stačí navštívit stránky Xboxu a otevřít je v jednom z podporovaných prohlížečů – Microsoft Edge, Chrome či Safari. Samozřejmostí je pak nutnost dostatečně rychlého a stabilního internetového připojení, za které Microsoft podle oficiální sekce otázek a odpovědí považuje 10Mbps Wi-Fi či LTE připojení, varuje ovšem, že některá zařízení budou vyžadovat připojení alespoň o rychlosti 20Mbps pro dosažení vyšší kvality. Ta by se měla v případě xCloudu šplhat k 60 fps při rozlišení 1080p, na tomto místě ale do hry vstupují individuální podmínky každého hráče a kvalita je pochopitelně bez záruky. Při hraní na mobilních zařízeních je pak vhodné a v mnoha případech nezbytné používat ovladač, ani v tomto ohledu by ale díky rozšířené podpoře připojení u iOSu i Androidu neměl být žádný velký problém.

Poslední podmínkou je členství v programu Xbox Game Pass Ultimate, tedy nejdražší variantě předplatného Game Passu, která přijde na 339 Kč měsíčně. Mějte rovněž na paměti, že ne všechny hry, které jsou zahrnuté do Game Passu a je možné je standardním způsobem stáhnout na PC či konzoli, jsou dostupné přes cloud, Microsoft ale má vcelku přehledný katalog, případně můžete využít komunitního a pečlivě aktualizovaného dokumentu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru