Microsoft se chystá nakupovat další studia

Microsoft se chystá nakupovat další studia

Chce dosáhnout toho, aby mohl first party hry vydávat každé čtvrtletí a posílit Game Pass

Zdroj: Xbox
10. 6. 2021

Pokud jste si mysleli, že Microsoft nedávnými velkými akvizicemi musel nadobro zasytit svůj apetit, nemusí to tak být. Xbox zjevně nadále hledá vhodná studia, která by mohl koupit. I kvůli tomu, že vlastní first party hry chce vydávat každé čtvrtletí. Matt Booty v prezentaci pro novináře prohlásil, že rádi rozšíří své portfolio o další skvělé lidi, skvělé týmy a skvělé nové nápady.

Xbox přitom nehledá jen jeden konkrétní typ studií. Booty říká, že to mohou být menší týmy jako Double Fine, středně velké jako Obsidian i velcí giganti jako Bethesda.

Game Pass podle něj potřebuje pravidelné porce nového obsahu a ten se musí rozrůstat s tím, jak roste samotná služba. Podle Bootyho chce Microsoft vybudovat rozmanité portfolio studií, které dokáží pravidelně uvádět nové kvalitní tituly. A to znamená nejen investovat do těch stávajících týmů a stávajících značek, ale hledat také nové potenciální příležitosti k nákupu.

Xbox přitom nehledá jen jeden konkrétní typ studíi. Booty říká, že to mohou být menší týmy jako Double Fine, středně velké jako Obsidian i velcí giganti jako Bethesda. A samozřejmě chce Microsoft nadále spolupracovat i s externími nezávislými vývojáři, aby na Xbox přinesl jako exkluzivní jejich tituly. Jako příklad jmenoval z poslední doby Ori and the Will of the Wisps od Moon Studios a Tell Me Why Dontnodu.

Skloňují se například polští The Farm 51, autoři Get Even, World War 3 či Chernobylite.

Pokud jde o kvartální vydávání nových her, Booty říká, že vyvinout takový titul trvá čtyři až pět let. “A pravda je, že ne každý projekt, který zahájíme, se dočká vydání,” upozorňuje. S ohledem na to si asi Microsoft dokáže spočítat, kolik her a kolik studií potřebuje k tomu, aby mohl vydat jeden titul každé čtvrtletí. Vzhledem k tomu, jak se jeho rodina v posledních letech rozrostla to zjevně není nereálný plán.

O potenciálních “cílech” Microsoftu se spekulovalo i v posledních dnech. I my jsme tento týden psali, že Microsoft může oznámit nákup nového studia. Novinář Jez Corden z magazínu Windows Central prohlásil, že může na své akci představit minimálně jeden nový tým. Skloňují se například polští The Farm 51, autoři Get Even, World War 3 či Chernobylite.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru