S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Microsoft ruší předobjednávky hry S.T.A.L.K.E.R. 2

Microsoft ruší předobjednávky hry S.T.A.L.K.E.R. 2

Peníze za digitální verzi pro Xbox se zákazníkům začaly vracet. Důvodem je odklad vydání

Zdroj: GSC Game World
9. 9. 2022
Název: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Vývojář: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 5. 9. 2024

Včera a dnes se objevily první zprávy, že Microsoft začal rušit předobjednávky hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl a vracet zákazníkům peníze. S informací přišel mezi prvními polský magazín XGP.pl a později ji převzal také Video Games Chronicle nebo Eurogamer. Důvodem měl být odklad hry a skutečnost, že v tuto chvíli nemá přesný termín vydání. Zdálo se tak, že by mohlo jít o klasický formální krok v případě digitální verze, kdy je běžné předobjednávky nabídnout až ve chvíli, kdy vývojáři znají přesné datum vydání.

Microsoft navíc přestal přijímat další předobjednávky, což tuto teorii jen přiživilo. Odklad hry je samozřejmě způsoben válkou na Ukrajině, odkud studio GSC Game World pochází. Vyjádření autorů nebo Microsoftu se postupně snažila sehnat různá média, ale jako první pravděpodobně uspěl web Wccftech. Tomu tým GSC Game World napsal, že Microsoft skutečně ruší předobjednávky u her bez přesného data vydání a že se jedná o běžnou proceduru. Předobjednávka na Xboxu bude opět k dispozici ve chvíli, kdy studio oznámí nový termín vydání.

Pokud jste v poslední době viděli jakýkoli konkrétní “zaručené” datum, nepochybně se jedná o placeholder nebo tip některého z obchodníků. Vydání hry S.T.A.L.K.E.R. 2 je prostě neznámé.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru