Microsoft prý plánuje prezentaci her od Bethesdy

Microsoft prý plánuje prezentaci her od Bethesdy

Novinář Jeff Grubb tvrdí, že se dočkáme v březnu. Insider mluví o letošním vydání Starfieldu

Zdroj: Bethesda
22. 2. 2021

Ačkoliv jsme od loňského září všichni zdárně zpracovali, že Microsoft je novým majitelem ZeniMaxu, pod který spadají studia jako Bethesda, id Software, Arkane, MachineGames nebo Tango Gameworks, stále vyhlížíme očekávané chlubení. Uvážíme-li, jak rozsáhlé portfolio nově spadá pod herní divizi Xbox, dají se předpokládat opulentní prezentace i pozvolné naplňování přání hráčů, kteří titulům od zmiňovaných vývojářů fandí. A, světe div se, jedna taková se podle novináře Jeffa Grubba z magazínu GamesBeat chystá na příští měsíc. Podle informací, které zazněly v podcastu GamesBeat Decides, se máme už v polovině března dočkat zatím nespecifikované události, na které má Microsoft vystoupit před před fanoušky a představit, co všechno vydavatelská větev Bethesdy chystá v blízké i vzdálenější budoucnosti.

„Nevím, jestli půjde o plnohodnotnou prezentaci ve stylu [Nintendo] Direct, ale upozorní nás na ni, budou o ní vehementně mluvit a každému vysvětlí, co spojení obou společností bude znamenat pro bezprostřední i vzdálenou budoucnost,“ řekl Grubb konkrétně. Dodal pak, že bychom měli prezentaci očekávat v polovině března a má jít podle jeho slov o jeden z prezentačních milníků Microsoftu před tím, než se rozběhne program digitální E3, případně akcí odehrávajících se v tradičním červnovém termínu. Na zmiňovaný termín pak poukazuje i skutečnost, že až do 5. března trvá lhůta, v níž se má k akvizici vyjádřit Evropská komise a neočekává se, že by měly přijít námitky. Vše nicméně musí být formálně schváleno, aby se Microsoft mohl pustit do zveřejňování dalších detailů a třeba alespoň naznačit, jak se to má s některými hrami.

Starfield chtějí vývojáři z Bethesdy údajně vydat už letos, resp. tak měli doufat ještě před několika měsíci.

Asi nejočekávanějším je šestý díl ságy The Elder Scrolls, podle předchozích informací ale víme, že hra nevyjde dřív než Starfield. Vesmírná záležitost byla představena spolu s TES VI na E3 2018 a téměř pokaždé, když se o ní v uplynulé době mluvilo, byla označována za hru, která je roky daleko. I sám Jeff Grubb stav hry tímto způsobem prezentoval a staví se tak do přímé opozice s novými spekulacemi od insidera s přezdívkou NateDrake. V reakci na zprávu o možné březnové prezentaci Microsoftu uvedl, že právě Starfield chtějí vývojáři z Bethesdy údajně vydat už letos, resp. tak měli doufat ještě před několika měsíci. Insider si nechává otevřená zadní vrátka s odvoláním na situaci kolem pandemie koronaviru a poukazuje i na to, že se bavíme o Bethesdě, u níž si člověk nemůže být nikdy stoprocentně jistý…

Letošní uvedení Starfieldu by bylo navíc překvapivé z důvodu, že o hře opravdu nevíme vůbec nic, na druhou stranu by ale šlo přesně o ten druh oznámení, který máme rádi. Bez přípravy a zdlouhavé kampaně, přímočaře do obchodů. Tak uvidíme, očekávání ale pro jistotu necháváme hodně nízko.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru