Microsoft opět nechtěně „prozradil“ Xbox Series S

Microsoft opět nechtěně „prozradil“ Xbox Series S

Důkazy se vrší, ale výrobce dál mlčí. Není jasné, proč váhá s oznámením pomalejší konzole

Zdroj: Xbox/ilustrační obrázek
1. 9. 2020

Konzole Xbox Series S je zřejmě nejhůř střeženým tajemstvím v historii videoher. Navzdory všem důkazům se k ní však Microsoft dál nehlásí. Tentokrát to byl ovšem opět oficiální materiál redmondského giganta, který znovu potvrdil, že firma chystá druhý model Xboxu nové generace. Předpokládá se, že bude disponovat nižším výkonem než Series X.

Vše funguje s konzolí, která „neexistuje“

Na nové vodítko upozornil uživatel Twitteru BraviaryBrendan, který si objednal nový ovladač k Xboxu. Ten mu dorazil i s letáčkem a kódem na trial verzi služby Game Pass Ultimate. A právě tato kartička potenciální zájemce láká na neomezený přístup k více než stovce her pro Windows 10, Xbox One, Xbox Series X… a S.

Docela nedávno přitom se první šťastlivci dostali k novému gamepadu a jeho manuál i krabice rovněž zmiňovala, že je kompatibilní s konzolí Series S. Systém s pracovním označením Lockhart má nabídnout nižší cenu, ale stále má disponovat SSD úložištěm a omezeným ray tracingem. Spekulovalo se, že konzole cílí na hraní v rozlišení 1440p. Series S má mít výkon 4 teraflopy ve srovnání s dvanácti u Series X.

Magazín Video Games Chronicle již dříve uvedl, že někteří vývojáři už mají k dispozici speciální dev kity Series S, aby na něj mohli optimalizovat své hry. Má se za to, že autoři by měli podporovat oba nové systémy, které budou pochopitelně vzájemně kompatibilní. Není zřejmé, zda levnější Xbox bude obsahovat optickou mechaniku, anebo bude určen jen pro hraní digitálně distribuovaných her.

Spekuluje se, že Microsot by měl další vlastní akci uspořádat ještě před Tokyo Game Show, kde se bude Xbox prezentovat rovněž. Otázkou zůstává, proč s oficiálním oznámením váhá tak dlouho a zda oběma systémy přijde na trh ve stejnou dobu, tedy letos v listopadu. Jak někteří vtipně podotýkají, pokud to dál půjde tímto tempem, nakonec si novou konzoli Xbox Series S koupíme dřív, než ji Microsoft stačí představit…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru