Microsoft oficiálně představuje sdílení Game Passu

Microsoft oficiálně představuje sdílení Game Passu

Měsíční předplatné pro pět lidí vyjde přibližně na 540 korun. Startuje v Kolumbii a Irsku

Zdroj: Microsoft
2. 9. 2022

Už několik týdnů se nahlas spekulovalo, že Microsoft chystá speciální předplatné Game Passu pro skupiny přátel nebo několik členů rodiny. Náznaky od prověřených insiderů navíc doplnila nedávno také ukázka možného loga, takže už bylo očividně jenom otázkou času, než přijde oficiální oznámení. A právě to učinil Microsoft před několika hodinami, když bez většího překvapení představil předplatné Xbox Game Pass Friends & Family, které v testovacím režimu začalo fungovat v Kolumbii a Irsku. Pokud se ptáte na cenu, momentálně je stanovena na 21,99 eur za měsíc, tedy v přepočtu přibližně 540 korun, což zní v kontextu dalších detailů poměrně lákavě. Jak už bylo patrné dříve, jedná se o nejvyšší formu předplatného – Ultimate – které zahrnuje přístup ke hrám na Xboxu i PC, umožňuje hrát vybrané tituly přes cloud, spolehnout se můžete také na tituly z EA Play a předplatitelů se týkají také nejrůznější slevy a další nabídky. To nejlepší – za výše uvedenou částku se k veškerému obsahu dostane až pět hráčů/účtů, takže při optimální variantě může každého z nich vyjít měsíční předplatné Xbox Game Pass Ultimate na přibližně 110 korun, a to už je zřejmě důvod k přemýšlení.

Zdroj: Microsoft

Musíme samozřejmě podotknout, že oficiální české ceny v tuto chvíli neznáme, s přihlédnutím k tomu, že ceny v eurech za stávající služby se v přepočtu na koruny příliš nemění, očekáváme, že částka za nově představené předplatné nepřevýší 600 Kč, takže i v takovém případě vyjde na každého velmi příjemných 120 korun. Samozřejmě za předpokladu, že se do placení zapojí všech pět hráčů. Abyste kamarády pro předplatné získali, musíte splnit jedinou podmínku – oslovit ty, kteří jsou ve stejné zemi, v níž se nacházíte i vy. Co se týče budoucí dostupnosti, Microsoft samozřejmě potvrdil, že brzy bude předplatné dostupné v dalších regionech a zemích, včetně USA, Velké Británie nebo Evropy, zatím ale neexistuje žádný konkrétní časový rámec, ve kterém by mělo být předplatné spuštěno. Zároveň také platí, že Microsoft počítá s převedením stávajícího předplatného na novou úroveň, kdy se například 30 dní standardního předplatného Xbox Game Pass Ultimate pro jednoho hráče rovná 18 dním v módu Friends & Family. Zajímavé je, že na nové předplatné lze přestoupit i z vlastního předplatného EA Play, kdy se 30 dnů rovná 6 dnům v režimu Friends & Family.

K předplatnému už stačila vzniknout i sekce častých otázek a odpovědí, kde přichází na přetřes další limitace, zejména ve smyslu střídání členů. V první řadě, jeden účet může být členem pouze jedné skupiny Friends & Family. Zadruhé, ve skupině se může ročně protočit pouze osm účtů, takže ke střídání dojít může, ale myslete na to, že rotace nemůže být příliš benevolentní. Zároveň také platí, že hráč, který byl členem jedné skupiny Friends & Family, do ní může během jednoho roku vstoupit pouze dvakrát, pokud jej tedy vyhodíte, případně se přestěhuje mimo vaší zemi, vrátit se do vaší elitní skupiny kamarádů a rodinných příslušníků může v kalendářním roce už jen jednou. A co je také důležité, pouze držitel primárního účtu dané skupiny Friends & Family může využít rodinné sdílení na své konzoli. Tedy pouze tento účet může nabídnout dalším hráčům, přihlašujícím se na dané zařízení pod svým účtem, všechny výhody předplatného Xbox Game Pass Ultimate, nikoliv ale další hráči hlásící se na konzole ostatních členů skupiny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru